14. 6. 2016

12.6.2016

25. kolo IV.tř sk. C

Kladruby - Velíš   0:3 (0:1)

Z posledního venkovního utkání sezóny s předposledními Kladruby naše mužstvo chtělo tři body, vše ostatní by bylo zklamáním. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v 5. minutě jsme mohli jít do vedení - bohužel zpětnou přihrávku P. Macha po úniku po křídle nevyužil V. Ivanov a v obrovské šanci netrefil branku. Za deset minut ale bylo veseleji, přímák za vápnem zužitkoval s přispěním teče domácího obránce O. Štika a bylo to 0:1! Jenže pak začalo naše klasické spalování šancí... Ve 20. minutě šel sám na golmana P. Mach, ale míč mu v rozhodující chvíli odskočil a nechal ho za sebou. Pak měl podobnou příležitost (ale víc z úhlu) M. Spurný, ten pro změnu vystřelil, ale branku netrefil. Pak opět mohl navýšit vedení P. Mach, ale v pádu pálil těsně vedle. Domácí se dostali za poločas ke dvěma standartdkám, ač měly obě celkem dobré parametry, tak naštěstí jen prolétly naším vápnem. Ve 40. minutě se dostal ke střele Pepa Buchal, ale jeho projektil orazítkoval pouze břevno... Místo toho, abychom v půlce zápasu vedli 3 nebo 4:0, přišla pro náš tým rána. Ve 44. minutě obdržel V. Ivanov druhou žlutou kartu a cesta za třemi body se krapet zkomplikovala... Ale druhý poločas nebyla převaha jednoho kladrubského muže vůbec znát. Náš tým víceméně kontroloval hru a po prostřídání našich útočných hráčů přišlo oživení, které se ukázalo klíčovým. V 75. minutě zařídili dvoubrankové vedení noví hráči na place - L. Buchal předložil míč D. Kotenovi, který zblízka zvýšil na 2:0. Za pět minut byl L. Buchal opět na správném místě a sám zvýšil už na 3:0. Dorazit domácí mohl ke konci ještě P. Jiráček, ale z úhlu míč do branky už neprotlačil.

Rozhodčí: Tinák

Branky Velíše: 15. O. Štika, 75. D. Koten, 80. L. Buchal

Sestava: M. Štika - M. Kocourek, R. Jiráček (ŽK), J. Buchal, J. Urban - M. Hons, M. Peška, O. Štika, V. Ivanov (ŽK/ 45. ČK) - P. Mach, M. Spurný

Střídání:  65. D. Koten za M. Spurného, 75. L. Buchal za P. Macha, 80. P. Jiráček za M. Pešku