29. 8. 2016

27.8.2016

1. kolo III. tř. sk. B

Čechtice - Velíš  1:2 (0:2)

K premiérovému vystoupení ve III. třídě jsme jeli do Čechtic povzbuzeni pohárovou výhrou s Pravonínem. Bohužel z různých důvodů nebyli k dispozici čtyři hráči z minula. To se projevilo i na poskládání sestavy, kde se muselo improvizovat... Ale podobně jako v zápase s Pravonínem, i v Čechticích nám dokonale vyšel úvod zápasu. Už v první minutě využil zaváhání posledního hráče domácích L. Buchal a sólový nájezd na golmana proměnil - 0:1! Druhou branku jsme přidali za deset minut, zpětnou přihrávku P. Macha propasíroval za brankáře M. Hons a bylo to 0:2! A za několik minut mohlo být se zaskočenými Čechticemi ještě hůř, M. Hons z malého vápna přestřelil branku... Pak se ke slovu dostali také domácí, pomalu se oklepali a začali být aktivnější. Z jejich aktivity vyplynulo několik rohových kopů, ty se jim ale vůbec nevedly a prakticky z nich neohrozili T. Grubera v brance. Před přestávkou domácí předvedli akci, na jejímž konci zacinkala tyč naší branky. Druhý poločas už byl v režii domácích, kteří se ale horko těžko dostávali do zakončení. Nás pomalu opouštěly síly (někteří hráči už nastoupili se zraněním) a víceméně jsme se soustředili na bránění. Čechtice pak dostali příležitost ke vstřelení branky - penaltový zákrok T. Grubera byl neoddiskutovatelný. Náš brankář se ale plně rehabilitoval a penaltu domácímu kapitánovi lapil! V 75. minutě navíc náš brankář výborně zasáhl proti samostatnému úniku domácího útočníka. V závěru utkání jsme měli po dvou brejcích šanci definitivně domácí dorazit, jenže V. Ivanov ani M. Šimon své příležitosti nezužitkovali. Dvě minuty před koncem se nakonec dočkali i Čechtice, využili náš chybně zahraný ofsajd systém a upravili na konečných 1:2.

Rozhodčí: Pessr

Branky Velíše:  1. L. Buchal, 10. M. Hons

Sestava: T. Gruber (ŽK) - P. Jiráček, O. Štika (C), Jiří Spurný, J. Urban - M. Hons, J. Buchal (ŽK), M. Peška, V. Ivanov - L. Buchal, P. Mach(ŽK)

Střídali:  55. M. Spurný za M. Pešku, 75. M. Šimon za P. Jiráčka, 80. A. Urban za J. Urbana