22. 8. 2016

22.8.2016

pohár OFS

Velíš - Pravonín A  6:2 (3:1)

Pohárový zápas s Pravonínem byl zahájen minutou ticha k uctění památky náhle zesnulého Ládi Havlíčka, který by jistě i tentokrát běhal na lajně s praporkem...

Do utkání jsme měli raketový nástup a dokonale jsme favorita z okresního přeboru zaskočili. Už v 5. minutě si za obranu dokonale naběhl D. Toula a svůj rychlý únik zakončil střelou podle golmana - 1:0! Za 10. minut se podobná akce zopakovala, Toulis všem pláchl a zblízka zvýšil na 2:0! Opaření hosté nevěděli, co se děje a i když byli více na míči a pohyblivější, do šancí se nedostávali. Ve 25. minutě se opět do velké šance dostal D. Toula, ale nedorozumění obránce a brankáře nakonec se štěstím pravonínský golman ustál. Za pár minut ještě P. Mach technickou střelou orazítkoval břevno. Pak se do šance dostali i hosté, ale 100% loženku (z malého vápna) zazdili. A ve 30. minutě přišel trest - rozhodčí nařídil za ruku obránce penaltu! Nutno podotknout, že šlo o nastřelení vlastní ruky při nepovedeném odkopu a penalta se asi pískat nemusela... Každopádně penaltu s přehledem proměnil V. Ivanov a bylo to 3:0! Pár minut před koncem hosté zahrávali přímý kop a T. Gruber bohužel na míč nedosáhl - 3:1. Druhý poločas jsme opět začali výborně, v 50. minutě využil špatného odkopu obránce znovu D. Toula a mohl slavit hattrick - 4:1! Hosté nás potom na pár chvil trochu přimáčkli, neproměnili několik šancí (i díky výbornému T. Gruberovi v brance). V 65. minutě už ale mohli i pravonínští slavit - po našem nedorazu bylo sníženo na 4:2. Jenže za deset minut prokázal technické dovednosti s míčem V. Ivanov, ve vápně si povodil dva hráče a zvýšil na 5:2! A aby bylo překvapení ještě větší, v 83. minutě se opřel do odraženého míče M. Peška a přesnou střelou k tyči zvýšil na konečných 6:2! V posledních minutách se ještě ukázal T. Gruber, který zlikvidoval povedenou střelu Pravonína a překvapivý výsledek byl na světě!

Upřímně - před zápasem jsme se trochu báli, že bychom mohli dostat naloženo. Jenže výborný úvod zápasu probudil v našich hráčích odhodlání a nadšení, které se promítlo do výsledku. Teď jen vydržet a pokusit se podávat podobné výkony i v soutěži...

Rozhodčí: Kocan

Branky Velíše:  3x D.Toula, 2x V. Ivanov, M. Peška

Sestava: T. Gruber - M. Kocourek, M. Štika, Jiří Spurný, L. Buchal - M. Hons, J. Buchal, O. Štika(C), V. Ivanov - D. Toula, P. Mach

Střídali:  J. Urban, M. Peška, M. Spurný, J. Špejtek, Š. Podhadský