14.10.2012

8. kolo III.tř sk. B

Velíš - Louňovice 2:2 (1:2)

Chtěli jsme víc, ale remíza je zasloužená ...

Začátek derby jsme poněkud podcenili. Hned v 10. minutě jsme totiž byli málo důrazní na půlící čáře a hostující útočník dokázal prostřelit M. Štiku, který se hodně červenal - šlo totiž o slabou střelu, která mu proklouzla mezi prsty i mezi nohama - 0:1. Branka nás zaskočila a dlouho jsme se nemohli dostat do hry, hosté byli jednoduše lepší. No a ve 22. minutě udeřili podruhé - souhra jejich útočníků a náš nedůraz vyústil ve střelu k tyči a náš brankář byl bez šance. Jak s námi první branka otřásla, tak druhá nás konečně probudila a i naše mužstvo se dostávalo do zakončení. Ve 30. minutě měl louňovský golman plné ruce práce s přímákem L. Prokopa, jeho střelu vyrazil s námahou na roh. Druhý přímák L. Prokopa ale už vedl k brance! Přízemní střela prošla zdí, brankář vyrazil míč před sebe a nadvakrát dorážel O. Štika - 1:2. Druhý poločas jsme byli aktivnějším týmem, hosté se zatáhli a hráli na brejky. V 65. minutě došlo ke kontaktu louňovského hráče a L. Prokopa ve vápně a sudí pískl přísnou penaltu. K té se proti nepsaným pravidlům postavil sám Láďa a precizní střelou  vymetl pavouky v levé šibenici louňovské branky - 2:2! V 70. minutě jsme měli další dobrou šanci. Přímý kop O. Štiky vytáhl brankář konečky prstů na roh. V 75. minutě byl po druhé žluté vyloučen útočník hostí a náš tým čekala patnáctiminutová přesilovka. Tu mohl hned vzápětí využít D. Toula, ale ve velké šanci pálil z úhlu vedle. Hosté se snažili hru hodně kouskovat a nepustit náš tým do tlaku, bylo tak k vidění hodně ostrých soubojů. Sudí si nechtěl přidělávat problémy a zápas raději ukončil o pár minut dřív...

První poločas jsme trochu prospali, ve druhém už jsme byli lepší a hosty zmáčkli. Na víc než na bod to ale nestačilo. Objektivně je remíza asi zasloužená. Pozitivem je návrat M. Kocourka po zranění do sestavy  ...

Rozhodčí: Švejda

Branky Velíše: 35. O. Štika, 60. L. Prokop (z penalty)

Sestava: M. Štika - M. Kocourek, L. Prokop(ŽK), P. Mach(ŽK), J. Buchal - L. Buchal, M. Peška, O. Štika(C), M. Hons - M. Spurný, T. Havelka

Střídání: 70. D. Toula za T. Havelku, 85. D. Zdobinský za M. Štiku (zranění)

Velíšský hráč zápasu dle diváků: L. Prokop