Prohráli jsme v Kondraci, žáci dostali od Týnce výprask

15.10.2011

8.kolo III.tř sk. B

Kondrac B - Velíš 1:0 (1:0)

Bod jsme mohli urvat ...

Domácí na náš tým doslova vlétli a chvílemi jsme nevěděli kam skočit. Kondrac si vypracovala několik pološancí, ale žádná nebyla skutečná gólovka. Až ve 25. minutě už bylo opravdu horko - centr zleva proletěl naším vápnem a domácí záložník měl na hlavě vedoucí branku, ale M. Štika mu radost pohotovým zákrokem překazil. V těchto fázích zápasu už nebyla převaha domácích nějak výrazná a hra se pomalu vyrovnála. Do první větší šance se dostalo také naše mužstvo, jmenovitě L. Buchal - z úhlu postupoval na osamoceného brankáře, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl a z šance nakonec vytěžil jen žlutou kartu za faul na brankáře... A ve 30. minutě udeřilo na naší straně - nepříjemnou střelu kondrackého záložníka M. Štika vyrazil před sebe (kde bohužel nebyl nikdo z našich) a domácí útočník pohodlně míč dorazil do branky - 1:0. Ve 35. minutě ještě předvedl dobrý zákrok opět náš brankář proti střele z přímého kopu. Ve 42. minutě na druhé straně pohotově zakončoval z úhlu V. Ivanov, ale golmana nepřekvapil. Začátek druhého poločasu už rozhodně nebyl záležitostí domácích, byl to náš tým, který častěji držel míč a měl herně navrch. Bohužel jsme se stále nnedokázali nějak výrazně prosadit vepředu a prakticky jsme neohrozili domácí branku. To se nám výrazněji podařilo až v inkriminované 65. minutě, která ovlivnila zbytek zápasu. O. Štika přebral přihrávku za obránci a postupoval sám na bránkáře. Ten ho ve vápně jasně fauloval, ovšem rozhodčí nepískal! Míč šourající se do branky z brankové čáry nakonec vykopl stoper Kondrace. Z penalty ani z červené karty pro brankáře nic nebylo a naše mužstvo cítilo oprávněnou křivdu. Hra se pak kouskovala častými střety a fauly, fotbal se tak trochu vytratil. Až v 75. minutě se dá hovořit o šanci, V. Ivanov ale po centru zleva pálil hodně mimo. Domácí se do šancí dostávali minimálně, několik jejich standardek neznamenalo pro naši branku větší nebezpečí. V 80. minutě byl za oplácení vyloučen domácí hráč a před naším mužstvem byla desetiminutová přesilovka. Domácí jsme zmáčkli, ale nedokázali jsme kloudně vystřelit, či nějak ohrozit branku domácích a Kondrac tak nakonec získala všechny tři body.

Po špatném prvním poločase se naše mužstvo zvedlo a ve druhé půli sahalo po vyrovnání, bohužel proti byl i pan rozhodčí.. Škoda jen, že málo zakončujeme a nedostáváme se do tolika střeleckých příležitostí - 3 střely na branku za zápas jsou málo ...

Rozhodčí: Krejčí

Branky Velíše: -

Sestava: M. Štika - M. Kocourek, L. Prokop, M. Matuška, J. Řezníček - L. Kronus, J. Spurný, O. Štika, Z. Daniel - L. Buchal(ŽK), V. Ivanov

Střídání: 60. P. Mach(ŽK) za L. Kronuse, 70. M. Spurný za L. Buchala, 75. J. Buchal za J. Řezníčka

7.kolo OP ml. žáků (7+1)

Velíš - Týnec nad Sázavou 1:11 (0:6)

Zápas byl jasně v režii hostujícího týmu. Po poločase přišlo z naší strany zlepšení, ale vysoké porážce jsme už nedokázali zabránit.