Oba týmy vezou z venkovních zápasů tři body

18.10.2014

8. kolo IV.tř sk. C

Chocerady B - Velíš  0:3 kontumace

předčasně ukončeno v 60. min. za stavu 1:3 (inzultace HR)

V Choceradech jsme začali dobře, první dvě rychlé akce našeho týmu jsme ještě zakončovali nepřesně (nejprve M. Hons, po něm V. Ivanov), ale už ve 13. minutě jsme se mohli radovat - po akci L. Buchala po pravé straně byl na správném místě O. Štika a hlavou otevřel skóre - 0:1! Zvýšit naše vedení mohl už za chvíli M. Hons, ale míč netrefil čistě. To se ale podařilo ve dvacáte minutě V. Ivanovovi, který pěknou střelou k tyči upravil na 0:2! Domácí nebyli nebezpeční, jejich útočné akce byly pomalé a nepřesné, takže naše obrana si s nimi v pohodě poradila. Naopak byl to náš tým, který mohl skóre navýšit. Jenže to bychom museli proměňovat šance - do dvou dobrých příležitostí se dostal M. Hons, ale opět neuspěl. Pak vyslal nádhernou střelu V. Ivanov, ale choceradský golman předvedl pěkný zákrok. V závěru prvního poločasu jsme trochu polevili a to se nám stalo osudným - nechali jsme domácím moc místa ve středu pole a domácí záložník najednou postupoval sám na M. Štiku. Bohužel pro nás tuto první vážnější příležitost choceradských proměnil a bylo sníženo - 1:2. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první, naše mužstvo domácím zatápělo především po křídlech, tam domácí očividně nestíhali. V 50. minutě měl na kopačce další šanci M. Hons, ale pálil pouze do středu branky, kde byl připravený brankář. Golman Chocerad se ale musel červenat v 55. minutě, kdy si polocentr / polostřelu D. Touly srazil do branky - 1:3. A to bylo z fotbalu vše - v 60. minutě totiž nervově neunesl domácí stoper rozhodčím otočený aut na půlce. Pustil se do rozhodčího, kterého dokonce povalil na zem... Sudí vzápětí utkání ukončil.

Dne 29.10. disciplinárka trestala: hráč Tusjak dostal pokutu 500,- a 12 měsíců stop nepodmíněně. Klub Chocerady B byl potrestán pokutou 5000,- a odečtem 9 bodů.

Ve všech činnostech bylo naše mužstvo lepší, k úplné spokojenosti chybí snad jen ještě trochu větší procento proměňování šancí. To co se stalo v 60. minutě se těžko komentuje a ještě hůře chápe - domácí hráč úplně nesmyslně a zbytečně zavařil nejen sám sobě, ale i celému klubu ...

Rozhodčí: Černý

Branky Velíše:  O. Štika, V. Ivanov, D.Toula

Sestava: M. Štika (C) - L. Kocourek, R. Jiráček, J. Urban, J. Buchal - L. Buchal, Jan Spurný, O. Štika, M. Hons - D. Toula, V. Ivanov