Áčko znovu remizovalo, přípravka dvakrát prohrála

6. 9. 2017

3.9.2017

2. kolo IV. tř. sk. B

Soběhrdy B - Velíš  2:2 (1:0)

Do Soběhrd jsme v nedělní dopoledne dorazili v notně oslabené sestavě, z různých důvodů chyběli 4 hráči ze základu. V zápase se představila nová posila z Jankova Jakub Kolář... Úvod zápasu nám vůbec nevyšel, domácí byli lepší, chtěli hrát a zdařile kombinovali. A v 11. minutě potrestali naší nedůslednost a šli do vedení 1:0. Brzy jsme mohli vyrovnat, ale velkou šancí pohrdl J. Kolář a tváří v tvář golmanovi pálil nepřesně. Za pár minut ho napodobil i kolega v útoku P. Mach, který zblízka trestuhodně vysoko přestřelil. Domácí do poločasu zahrozili ještě jednou, ale M. Štika byl na místě. Začátek druhého poločasu se nesl v duchu toho prvního, vůbec jsme se nedokázali dostat do hry. V 55. minutě se mimo hru strhla potyčka v našem vápně, rozhodčí vyloučil oba rozlícené kohouty (na naší straně R. Jiráček), k našemu překvapení ale pískl i penaltu! Tu domácí proměnili a vypadalo to s námi bledě. Pak ale náš tým přeci jen zabral a začal se alespoň snažit o tlak. Z něj vzešlo snížení - v 70. minutě si naběhl za vápno Pepa Buchal a zužitkoval zpětnou přihrávku ve střelu z voleje - 2:1. Vyrovnání měl poté na hlavě P. Jiráček, ale z malého vápna hlavičkoval pouze nad. Vyrovnání přišlo až v poslední minutě, po zmatku ve vápně domácích rozhodčí pískl penaltu, pravděpodobně za šlapák (?). K exekuci se postavil M. Matějka a střelou pod víko vyrovnal.

Nehezké utkání a od nás velmi rozháraný výkon - dělala nám problém kombinace, zpracování a jako vždy efektivita v zakončení. Asi zasloužená remíza...

Rozhodčí: Mikolášek

Branky Velíše:  70. J. Buchal, 90. z pen. M. Matějka

Sestava: M. Štika - M. Kocourek(C), R. Jiráček (55. ČK), L. Buchal, J. Buchal - D. Koten, P. Jiráče, M. Matějka, J. Bureš  - J. Kolář, P. Mach

Střídali:   45. O. Štika za J. Bureše