Áčko vysoko prohrálo v Tichonicích, přípravka doma

3. 4. 2017

1.4.2017

15. kolo III. tř. sk. B

Tichonice - Velíš  6:0 (3:0)

Do Tichonic jsme odjeli bez 4 hráčů základní sestavy, takže jsme si nedělali žádné iluze o výsledku... První poločas jsme vyhráli los strany a vybrali jsme si stranu "do kopce". Víme o síle Tichonic, "z kopce" to doma prostě umí. Od začátku se domácí snažili na nás vlétnout, přes větší držení míče se jim to dařilo, ale pouze po naše vápno. A nám to dávalo možnost k brejkům. Do první velké šance se dostal D. Toula, v 10. minutě se mu podařilo obejít i golmana, ale z úhlu bohužel pálil do boční sítě... Domácí kontrovali rychlou akcí, kterou pohotovým zákrokem zastavil T. Gruber v naší brance. Ve 20. minutě jsme mohli jít do vedení - po brejkové situaci vracel míč D. Toula hlavou "pod sebe", jenže P. Mach z malého vápna napálil jen břevno... No a pak to přišlo - ve 30. minutě se dostal domácí útočník do rohu našeho velkého vápna, překvapivě se otočil a míč se neuvěřitelně zakroutil k zadní tyči - 1:0! Za několik okamžiků se do dobré šance dostal M. Hons, ale bohužel pálil vedle. Ve 35. minutě jsme po naší standardce nezachytili protiútok domácích a ti nás se štěstím potrestali podruhé - 2:0. Desetiminutovka hrůzy vyvrcholila za další tři minuty, kdy se po nedorozumění v naší obraně dostal tichonický hráč až před brankáře a nemýlil se - 3:0. V závěru poločasu mohl snížit D. Toula, ale zblízka domácí branku přestřelil... Druhý poločas jsme se chtěli hecnout a vstřelit branku, která by nás nakopla. Jenže místo toho nepřesný rozhodčí (nutno podotknout, že na obě strany...) pískl v 50. minutě penaltu, kterou rozhodně nemusel (drcnutí tělem ve vápně a ochotný pád hráče). Domácí proměnili a bylo to už 4:0. A scénář z prvního poločasu se opakoval - měli jsme šancí na dva zápasy, ale zahazovali jsme vše, co šlo (M. Hons, 2x V. Ivanov, 2x D. Toula). To domácí vstřelili ještě branku z přímáku, pak je několikrát vychytal T. Gruber, v závěru už ale kapituloval pošesté. Naší střeleckou nemohoucnost ilustroval O. Štika, který v 85. minutě netrefil odkrytou branku z malého vápna... Prostě v Tichonicích bychom ten den branku nedali ani ve třech zápasech.