Áčko vyhrálo, přípravka si otevřela střelnici

19.5.2013

22. kolo III.tř sk. B

Velíš - Čechtice 4:1 (1:1)

Za druhý poločas pochvala ...

Zápas jsme nezačali zle, v 5. minutě jsme mohli jít do vedení, ale hlavička O. Štiky mířila těsně nad branku. Pak ale hosté převzali iniciativu a naše mužstvo se začalo trápit. Navíc ve 12. minutě jsme inkasovali - po rohu jsme nedokázali míč dostat do bezpečí a čechtický hráč napálil míč zblízka do branky - 0:1. I nadále byli hosté lepší, ve 20. minutě si vytvořili tutovku, kterou zazdil jejich útočník. Ještě větší šanci si hosté vytvořili ve 30. minutě, ale jejich záložník nepochopitelně z metru přestřelil prázdnou branku! Naše mužstvo se vzchopilo až v úplném závěru prvního poločasu, centr zleva dokázal proměnit v branku hlavičkující R. Jiráček a bylo veseleji! Druhý poločas už náš tým působil o mnoho živěji a aktivněji. V 55. minutě se dokázal nadvakrát prosadit J. Kováč a už jsme vedli 2:1! Pak jsme několikrát vyzkoušeli hostujícího brankáře - střely P. Jiráčka a J. Spurného měli kvalitní parametry, golman je ale dokázal zneškodnit. V 62. minutě jsme rozehráli roh, centr plácl čechtický brankář tak nešťastně, že se odrazil od zad obránce do kisny a bylo to už 3:1! Za pět minut se ke standardce postavil J. Spurný a nádhernou střelou vymetl šibenici - 4:1! V tu chvíli bylo prakticky po zápase, hosté působili odevzdaně a unaveně, náš tým si zápas v pohodě pohlídal.

První poločas se nám moc nedařilo, naštěstí těsně před pauzou jsme dali branku do šatny. To nám pomohlo a ve druhé půli jsme během 15 minut zápas obrátili a dovedli do tříbodového konce...

Rozhodčí: Krejčí

Branky Velíše: 45. R. Jiráček, 55. J. Kováč, 62. vlastní, 67. J. Spurný

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek, L. Prokop, J. Urban, J. Buchal - L. Smítka, J. Spurný,O. Štika, R. Jiráček(ŽK) - P. Jiráček, J. Kováč

Střídání: 70. M. Spurný za P. Jiráčka, 80. D. Zdobinský za J. Kováče