21.10.2012

9. kolo III.tř sk. B

Čechtice - Velíš 6:0 (1:0)

Zápas blbec ...

Z Čechtic jsme chtěli body a ze začátku zápasu to vypadalo, že by to nemuselo být jalové přání. Už v 5. minutě jsme si vytvořili dobrou šanci, ale střela M. Honse z úhlu minula branku. Pak se ke střele dostal J. Kováč, ale bohužel potvrdil, že střeleckou formu a pohodu stále hledá. Ve 20. minutě si na rohový kop naskočil M. Peška, ale golman vytáhl neuvěřitelný zákrok a jeho gólovou hlavičku instinktivně vyrazil... Ve 25. minutě se do obrovské šance dostal M. Spurný, postupoval sám na brankáře ale z malého vápna překopl branku! Od 30. minuty jsme se se ale přizpůsobili domácím a začali hrát nakopávanou, která měla s fotbalem málo společného. Čechtice se za celý poločas nedostali do šance až ale přišla 40. minuta, kdy jsme byli nedůrazní ve středu hřiště a domácí útočník prošel až k vápnu a obstřelil M. Štiku - 1:0! Druhý poločas jsme začali opět aktivněji, z několika standardek se ale nic neurodilo. A pak přišla osudná pětiminutovka v rozmězí 60. a 65. minuty: v 60. minutě nepřiměřeně reagoval na pokyny z naší lavičky M. Hons a za sprosté urážky vyfasoval červenou kartu! ( DK mu posléze napařila stopku na 12 utkání !!!). Než jsme se dokázali nějak smysluplně přeskládat a zareagovat na vyloučení, domácí nás potrestali podruhé -  nezachytili jsme jejich rychlou akci a záložník zblízka překonal našeho brankáře - 2:0! Odpověď měl na hlavě po chvilce opět M. Peška, ale z dobré pozice hlavičkoval vedle! V 65. minutě zatáhl za dres domácího hráče P. Mach, rozhodčí mu ukázal rovnou (velmi přísnou!) červenou a najednou jsme byli v 9 hráčích! Nějakou dobu jsme se drželi  ale když domácí vstřelili dva rychlé góly, bylo prakticky po zápase... Pak už to bylo jen čekání na konečný hvizd a o snaze zabránění ještě většímu debaklu  ...

Co k tomu napsat? První poločas jsme byli jasně lepší, neproměnili jsme tři vyložené šance, domácí z jediné náhodné v závěru dali první branku... Po dvou vyloučených ve druhém poločase bylo jen otázkou času jak dlouho odoláme přesile a kolik branek dostaneme ...

Rozhodčí: Dolejš

Branky Velíše: -

Sestava: M. Štika - M. Kocourek(ŽK), M. Peška, P. Mach(65. ČK), J. Kolář(ŽK) - L. Buchal, J. Buchal, O. Štika(C), M. Hons(60. ČK) - M. Spurný, J. Kováč

Střídání: 70. R. Jiráček za J. Koláře, 75. T. Havelka za J. Buchala, 80. T. Baťka za L. Buchala

Velíšský hráč zápasu dle diváků: M. Štika