25.8.2013

1. kolo IV.tř sk. C

Postupice - Velíš  2:3 (0:2)

Premiéra se bodově vydařila...

Utkání začalo svižně, obě mužstva chtěla hrát fotbal a bylo se na co dívat. První šanci našeho mužstva překazil skluzem domácí obránce. Pak se řítil na gólmana sám D. Toula, ale bohužel pálil těsně vedle! První branka padla ve 20. minutě, O. Štika si naběhl na křižný pas od P.Macha a střelou k tyči nedal brankáři šanci - 0:1! Pak jsme přežili první šanci domácích, koníček domácího útočníka skončil nad brankou. Ve 35. minutě se podél brankové čáry prosmýkl D. Toula, předložil O. Štikovi a ten se opět nemýlil - 0:2! Domácí nesložili zbraně a ve 40. minutě  orazítkovali tyč naší branky! Druhý poločas jsme začali v trochu proházené sestavě a domácí měli zkraje kapánek navrch. Z náznaku šancí ale nic nevytěžili, naopak, v 65. minutě propadla "utajená" střela L. Buchala až do branky a vedli jsme již tříbrankovým rozdílem! To naše mužstvo lehce uchlácholilo a domácí se opět dostali do tlaku. Bohužel jejich první branku jsme jim darovali, nedorozumění L. Prokopa s M. Štikou využil postupický záložník a přehodil z dálky našeho brankáře - 1:3. Čtvrtou gólovou pojistku měl na noze R. Jiráček, jeho parádní střelu ale brankář vyrazil. Domácí v úplném závěru zápasu ještě dokázali využít naší zbytečné ztráty míče na půli a korigovali na konečných 2:3.

Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli dobrý zápas, škoda jen zbytečných chyb před oběma inkasovanými brankami. Vzhledem k tomu, že jsme ale soupeře dokázali přestřílet a vstřelit venku tři branky, není co řešit ...

Rozhodčí: Konvička

Branky Velíše: 20.,35. O. Štika, 65. L. Buchal

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek, L. Prokop, J. Urban, J. Buchal(ŽK) - R. Jiráček, Jan Spurný, O. Štika, L. Buchal - D. Toula, P. Mach

Střídání: 65. P. Jiráček za J. Urbana, 70. T. Gruber za L. Buchala, 80. D. Zdobinský za O. Štiku