23. 5. 2016

21.5.2016

22. kolo IV.tř sk. C

Zdislavice B - Velíš   1:2 (1:0)

Před zápasem ve Zdislavicích jsme měli problémy poskládat sestavu. Kromě dlouhodobě zraněného L. Prokopa nedorazili z různých důvodů V. Ivanov, M. Hons, M. Mach, J. Vrkoslav, J. Spurný, M. Peška... Kopačky tak musel obout jeden z trenérů M. Kocourek, navíc se zdravotními problémy nastoupili M. Štika a P. Jiráček. Úvod zápasu se nesl v duchu našich jarních zápasů - rozjížděli jsme se pomalu, chvíli nám trvalo, než jsme si vlastně uvědomili, že už jsme na hřišti. A domácí toho využili, v 8. minutě jsme nedokázali zabránit kombinaci, která skončila střelou zdislavického útočníka zblízka - 1:0. Pak už jsme se konečně zvedli a vytvářeli si příležitosti, bohužel jsme byli nepřesní a branku jsme vlastně pořádně ani netrefili. Ve 25. minutě se dostal do brejku domácí záložník, ale sám se o šanci připravil, z úhlu se ukopl a střílel vedle. Zbytek prvního poločasu patřil našemu týmu, ale i přes herní převahu jsme branku nedokázali vstřelit. O poločase přišla další komplikace, M. Kocourek musel odjet a v našem týmu tak došlo k přesunu - dorazivší P. Havlíček převzal brankářské rukavice od M. Štiky, který se přesunul na místo libera za Kocmana. Aktivní hra našeho mužstva plodila gólové příležitosti, ale P. Jiráček ani D. Toula ty své neproměnili. V 65. minutě jsme se konečně a hlavně zaslouženě dočkali, zpětnou přihrávkou na velké vápno byl osloven Pepa Buchal a ten potvrdil svou jarní střeleckou formu - 1:1! Druhou branku měl vzápětí na noze D. Toula, ale netrefil. Pak se poprvé ve druhé půli dostali ke slovu hosté, nepříjemnou střelu po zemi ale bravurně vytáhl na roh P. Havlíček v brance. V 75. minutě jsme zápas otočili, D. Toula nic nevymýšlel a namířil si to tou nejkratší cestou přímo na branku a střelou k bližší tyči konečně skóroval - 1:2. V závěru ještě domácí zahrozili po sérii několika rohů, ty jsme ale dokázali eliminovat. Ze Zdislavic si tedy vezeme tak trochu překvapivě tři body!

Rozhodčí: Černý

Branky Velíše: 65. J. Buchal, 75. D. Toula

Sestava: M. Štika - M. Kocourek, R. Jiráček, L. Buchal, J. Urban - M. Spurný, J. Buchal, O. Štika, P. Mach - D. Toula, P. Jiráček

Střídání:  45. P. Havlíček za M. Kocourka