Áčko venku vyhrálo, žáci vysoko prohráli

14. 9. 2015

12.9.2015

4. kolo IV.tř sk. C

Dolní Kralovice B - Velíš  1:5 (1:3)

Domácí tým se i díky kolizi s utkáním tamního A mužstva nesešel v plném počtu a do utkání byl nucen nastoupit pouze v 10 hráčích. To samozřejmě neuniklo pozornosti našich plejerů. Bohužel... Zápas jsme totiž brutálně podcenili a hráli jsme profesorský fotbal - mysleli jsme si, že vítězství je jen otázkou výše našeho skóre. Přitom od začátku jsme ještě vyvíjeli snahu a domácí jsme nijak nešetřili. První dvě naše pološance ještě přežili, pak ale přišel přímák O. Štiky z patnácti metrů a pěkně vymetená šibenice - 0:1. Za tři minuty si naběhl na přihrávku J. Buchala P. Mach a placírou k tyči zvýšil na 0:2... A od té doby začala velíšská bída. Tým jakoby podřadil o pár rychlostí (nebo spíš úplně vyřadil...) a na hřišti pouze vegetoval. To domácí vycítili a v 15. minutě nás po zásluze potrestali - naší bohorovností jsme je pustili do brejku a kralovický útočník snížil na 1:2! A za pár minut mohlo být ještě hůř - po naší velké chybě pelášil kralovický hráč sám na M. Šimona, ten nás ale podržel a vychytal ho. Naše mužstvo se dostávalo do šancí, ale jejich zakončení jsme řešili buď zbrkle, nebo příliš komplikovaně ( M. Hons, M. Spurný, V. Ivanov). Až ve 37. minutě náš tým přeci jen uklidnil P. Mach, který si naběhl na centr V. Ivanova a hlavou zblízka uzavřel poločasový účet na 1:3. Druhý poločas se hrál víceméně údržbový fotbal, domácí se na naší polovinu dostávali jen zřídka, M. Šimona v brance prakticky nijak neohrozili. Naše mužstvo už přeci jen působilo o něco jistěji než v prvním poločase, i tak ale byla na hráčích znát jakási křeč, která se projevovala především hromadou zkažených přihrávek... V 63. minutě dal zblízka pohodovou pojistku O. Štika a od té doby se zápas víceméně dohrával. Připravili jsme si spoustu příležitostí ke vstřelení branky, ale když už nás nezradilo zakončení (P. Mach, V. Ivanov, M. Hons), zazdili jsme akci nepřesnou finální přihrávkou. Poslední gólové slovo v zápase měl Pepa Buchal, který v 76. minutě propálil z vápna vše před sebou a velíšský tým tak veze z Kralovic výhru 5:1.

První poločas hrál náš tým opravdu špatně, ve druhém to bylo o krapet lepší. Výsledkem je sice vysoké vítězství, to mohlo být ale klidně jednou takové. Na našich hráčích bylo vidět, co s hráčem udělá "hlava"  a podcenění soupeře...

Rozhodčí: Rathan

Branky Velíše:  9. a 63. O. Štika, 12. a 37. P. Mach, 76. J. Buchal

Sestava: M. Šimon - L. Prokop, R. Jiráček, Jos. Buchal, J. Spurný -V. Ivanov, P. Jiráček, O. Štika, M. Hons(ŽK) - P. Mach, M. Spurný

Střídání: 48. L. Buchal za P. Jiráčka, 60. M. Mach za M. Spurného, 75. J. Urban za M. Honse