Áčko si v odloženém kole spravilo chuť a vysoko vyhrálo

úterý 30.4.2013

18. kolo III.tř sk. B (odložené 14.kolo)

Velíš - Bílkovice 5:0 (4:0)

Konečně ...

Odložené první jarní kolo se původně mělo hrát 1. května (tedy po čarodějnicích...), hosté ale navrhli změnu a náš tým jí přijal. Panovaly menší obavy, jestli to nebylo netaktické a nebylo by lepší sehrát zápas s "unavenějším" soupeřem... Zápas ale ukázal, že to byly obavy liché. Od začátku jsme totiž drželi zápas pevně v rukou, Bílkovice nás evidentně podcenili a čekali, že si z Velíše odvezou body jen tak. Do první obrovské šance zápasu se dostal v 10.minutě D. Toula, ale z dvou metrů přestřelil branku! V 15. minutě si naskočil na centr O. Štika a hlavou vstřelil první jarní velíšskou branku - 1:0! A za pár minut bylo ještě veseleji - J. Spurný poslal přihrávkou za obranu do samostatného nájezdu J. Kováče a ten konečně protrhl svou střeleckou smůlu - 2:0! Bílkovičtí byli evidentně zaskočeni a kromě pár standardek a zmatku v našem vápně ve 25. minutě si nic zajímavějšího nevytvořili. To náš tým byl plodnější - ve 30. minutě si na přetažený centr J. Kováče na zadní tyči počkal J. Spurný a nekompromisně ho uklidil do branky - 3:0! Za deset minut jsme hosty dorazili úplně, na prudkou přízemní přihrávku si naběhl D. Toula a zblízka zvýšil již na 4:0! Druhý poločas jsme se už dopředu moc nehnali, hosté byli aktivnější, ale pouze po vápno, kde jejich akce končily. Do první velké příležitosti druhého poločasu se tak dostalo naše mužstvo. M. Spurný  ale po samostatném úniku pálil zblízka slabě pouze do brankáře! Podobně si za pár minut vedl i D. Toula, který nedokázal obhodit vyběhnutého golmana. V 70. minutě ale M. Spurný ukázal chytrost a pohotovovou reakci - ze třiceti metrů napálil míč přesně a přehodil vyběhnutého brankáře - 5:0 a hosté byli na ručník! Pak ještě dvakrát postupoval na bílkovickou branku L. Smítka, ale dvakrát střílel nepřesně. Hosté dohrávali zápas pouze z povinnosti, přesto se mohli v 85. minutě dočakat čestného úspěchu. Proti bylo ale břevno naší branky, od kterého se míč odrazil do zámezí.

Brankové hody, které asi nikdo nečekal ! Hosty jsme ale porazili naprosto zaslouženě a spoustu šancí jsme ještě nedokázali využít! Jen tak dál ...

Rozhodčí: Garaja

Branky Velíše: 15. O. Štika, 20. J. Kováč, 30. J. Spurný, 40. D. Toula, 70. M. Spurný

Sestava: M. Štika - M. Kocourek, L. Prokop, P. Mach, J. Buchal - L. Smítka, J. Spurný(ŽK), O. Štika(ŽK) (C),  R. Jiráček, - D. Toula, J. Kováč

Střídání: 45. M. Spurný za O. Štiku (zranění), 65. M. Peška za M. Kocourka, 75. P. Jiráček za J. Spurného