Jdi na obsah Jdi na menu
 


Áčko remizovalo v Tichonicích, béčko prohrálo v Ratměřicích

31. 10. 2010

30.10.2010

11.kolo III.tř sk. B

  Tichonice - Velíš A  2:2 (2:1)

Bod dobrý ...

 

Do Tichonic jsme odjížděli opět nekompletní. Nejcitelnější ztrátou byla nucená absence L. Prokopa, který za ČK v zápase s Jankovem dostal stop na 3 (!) utkání... V Tichonicích na nás čekal tamní standard - špatné, hrbolaté hřiště a oranice... Dalo se čekat, že fotbal asi nebude zrovna lahůdkou pro oko. Začátek zápasu nám nevyšel - ve druhé minutě zahrávali domácí roh, přetažený centr podcenil T. Gruber a domácí útočník trknul míč z úhlu do branky - 1:0. To bylo na dlouhou dobu od domácích vše, ale ani naše mužstvo se ve hře dopředu moc nevytáhlo. Zatím bojovalo především samo se sebou (zpracování, přihrávky) a samozřejmě s terénem. Ojedinělou příležitostí tak snad lze nazvat pouze pokus L. Buchala, jeho střela z hranice vápna ale byla hodně nepřesná. Ve 32. minutě se do dobré šance dostali i domácí, náš brankář ale předvedl výborný zákrok a vyrazil míč na roh. Nejkrásnější moment celého utkání se odehrál ve 36. minutě - k míči se dostal J. Kováč, napřáhl a krásnou střelou z 25 metrů vymetl pavučinu tichonické branky - 1:1! Po sérii několika našich rohů na konci poločasu trefil P. Jiráček hlavou tyč! Pár okamžiků poté založili Tichonice útok a domácímu hráči se podařilo přejít přes 3(!) naše hráče. Rozhodčí přehlédl jasnou tichonickou ruku a  následoval lob přes vyběhnutého T. Grubera. Míč padající do branky se ještě snažil vykopnout L. Buchal, ale v těžké pozici už pouze dorazil balón za brankovou čáru. Druhý poločas se už ale L. Buchal zapsal do střelecké listiny na té správné straně - ve 47. minutě rozehrál standardku z levé strany a jeho střílený centr se odrazil od břevna za brankovou čáru - 2:2! Naše mužstvo pak domácí zatlačilo, Tichonice se na naší polovinu dostávali jen ojediněle. V 58. minutě se do dobré střelecké pozice dostal O. Štika, jeho pokus ale mířil vedle. V 65. minutě hlavičkoval zády opět O. Štika, i tentokrát ale těsně minul. V 68. minutě se domácí dostali z ničeho nic do obrovské šance, jejich útočník hlavičkoval ve 100% šanci nad branku. Našim hráčům se pak podařilo zaměstnávat domácí obránce, z několika závarů v jejich vápně jsme ale bohužel nedokázali nic vytěžit. Tichonicím pak patřilo závěrečných 5 minut, kdy náš tým úplně přestal hrát a začal se strachovat o bod. V 85. minutě vykopával míč z brankové čáry O. Štika. Domácí pak zahrávali ještě několik nebezpečných rohových kopů. Ty jsme ale ubránili a stali se tak druhým mužstvem (společně s Louňovicemi), které dokázalo v této sezóně z Tichonic přivézt bod.          

  

Zlepšená hra ve druhém poločase (i díky tomu, že jsme hráli "z kopce")  

Slabý první poločas, vázla souhra i zpracování 

 

Rozhodčí:  Borek

Branky Velíše:   36. J. Kováč, 47. L. Buchal

Sestava: T. Gruber - Jiří Buchal, P. Jiráček, J. Řezníček, T. Baťka -  J. Kováč, Jan Spurný, O. Štika, L. Buchal - J. Kolář, M. Spurný

Střídání:  73. R. Jiráček za J. Koláře, 82. V. Dimitrov za M. Spurného

 

 

 

29.10.2010

11.kolo IV.tř sk. C

  Ratměřice B - Velíš B  1:0 (1:0) 

Bohužel nebylo ani na bod ...

 

Utkání, které moc fotbalové krásy nepobralo se našemu týmu nepodařilo. Domácí byli od začátku aktivnější a už v 5. minutě prověřili připravenost T. Grubera v brance, který nepříjemnou střelu zlikvidoval. Jedinou naší šancí v prvním poločase byla slabá střela z voleje V. Dimitrova, domácí gólman s ní neměl sebemenší problém. Domácí hrozili především ze standardek, jediná golová situace zápasu ale vznikla po postupném útoku ratměřských - ve 44. minutě prošel útočník přes dva naše hráče a z ostrého úhlu překonal T. Grubera - 1:0. Druhý poločas se náš tým snažil, ale dostal se jen k několika nepřesným střelám ze střední vzdálenosti. domácí si vítězství hlídali a v 89. minutě mohli vedení zvýšit. Tomu ale zabránil R. Jiráček, který unikajícího útočníka zastavil jen za cenu druhé ŽK a následného vyloučení. Ratměřice B tak měli úplný závěr zápasu jednodušší a vybojovali si první vítězství v sezóně. Bohužel musíme uznat, že to bylo vítězství zasloužené.        

 

?

Za celý zápas jsme si nedokázali vytvořit jedinou vyloženou šanci

 

Rozhodčí: Bačinský

Branky Velíše:  -

Sestava: T. Gruber - R. Jiráček(89. ČK), J. Buchal, J. Hons, V. Anatol - L. Buchal, T. Janáček, Jan Spurný, P. Brabenec - M. Spurný, V. Dimitrov 

Střídání: 55. J. Kolář za V. Anatola, 70. L. Novotný za V. Dimitrova

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář

(růžen, 3. 11. 2010 20:51)

Skvělé komentáře, i když trochu nepřesné!!!!

Re: komentář

(Mac, 4. 11. 2010 15:30)

A v čem Růžene?