Áčko porazilo Louňovice B, přípravka prohrála s Křivsoudovem

8. 9. 2014

7.9.2014

3. kolo IV.tř sk. C

Velíš - Louňovice  6:2 (1:0)

Derby jsme začali náporem a hosty jsme uzamkli na jejich polovině. Jenže trvalo nám hodně dlouho, než jsme dokázali proměnit alespoň jednu z velkého množství šancí. Stoprocentní šance pálil nejprve V. Ivanov, tutovkou pohrdl D. Toula, pak se přidal také P. Jiráček a po něm M. Mach. Po dvaceti minutách jsme mohli vést o 4 branky a byl klid. Jenže místo toho to bylo útočné trápení s nepřesnostmi a stoupající nervozitou. Naštěstí ve 30. minutě už se míč třepotal v síti - po vyražené střele M. Macha dorážel z úhlu Honza Spurný a střelou pod víko nenechal nic náhodě - 1:0! Branka nás uklidnila, možná až moc. Za několik minut totiž hosté předvedli ojedinělý brejk, postupovali tři na dva, ale jejich útočník situaci špatně vyhodnotil a pálil zbrkle mimo branku. Druhý poločas začal podobně jako ten první - hosté urputně bránili a nám dělalo problémy efektivně zakončovat šance. Naštěstí jsme nemuseli čekat další půlhodinu na branku a po deseti minutách se hlavou prosadil O. Štika - 2:0. Když za dalších deset minut přidal po rohu opět hlavou třetí branku, bylo vlastně rozhodnuto a jen se čekalo jaké bude na konci zápasu skóre... Čtvrtou branku přidal za několik okamžiků po velké chybě brankáře D. Toula. Za chvíli se ale musel červenat i náš brankář, propadla mu do branky slabá střela (spíš centr) a hosté snížili na 4:1. Pátou branku přidal v 75. minutě opět O. Štika (tentokrát střelou po přízemním centru) a uzavřel svůj hatrick. Pak si oddychový čas vybrala naše obrana, P. Jiráček si počínal moc bohorovně, přišel o míč a louňovský útočník postupoval sám na M. Štiku - 5:2. Poslední slovo ale měli přeci jen naši hráči, v 85. minutě zakončil M. Spurný svou akci elegantním obloučkem a doufejme, že snad protrhl svou střeleckou smůlu - 6:2. V úplném závěru spálil další tutovku D. Toula a skóre už se tak nezměnilo.

Proti urputně bránícímu mužstvu se nám nehraje dobře (viz. Hulice, Tichonice...) a pokud se přidají nepřesnosti je obraz hry hodně rozostřený. Navíc jsme nedokázali proměňovat i ty největší tutovky, jinak by naše skóre muselo být dvouciferné...

Rozhodčí: Berenda

Branky Velíše:  Jan Spurný, 3x O. Štika, D. Toula, M. Spurný

Sestava: M. Štika (C) - M. Peška, R. Jiráček, P. Mach, Jos. Buchal(ŽK) - V. Ivanov(ŽK), Jan Spurný, O. Štika, P. Jiráček - M.Mach, D. Toula

Střídání:  70. M. Spurný za Jos. Buchala, 80. Jiří Buchal za M. Macha