7. 4. 2014

6.4.2014

12. kolo IV.tř sk. C

Velíš - Jankov B  2:1 (0:0)

První jarní mistrák začalo naše mužstvo aktivně, soupeře jsme tlačili a vytvářeli jsme si šance. Bohužel jejich proměňování bylo naší největší bolestí. Dvakrát se ve výborné pozici ocitl D. Toula, ale pálil jen do brankáře. Pak hlavičkoval pěkně O. Štika, ale brankář vyškrábl míč na břevno. O. Štika si ve 30. minutě vytvořil další šanci, ale pálil pouze do tyče a D. Toula zblízka pálil opět do brankáře. Poslední šanci prvního poločasu měl na noze opět D. Toula, ale z úhlu golmana nepřekvapil. Jankov si v prvním poločase nevytvořil žádnou větší šanci, takže do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Druhé dějství jsme opět začali aktivně - první standardka znamenala sled několika šancí, ale nikdo z velíšských hráčů nedokázal prostřelit hradbu těl ve vápně. V 55. minutě pálil R. Jiráček, míč směřující na branku trefil ruku jankovského záložníka a pískala se penalta! K té se postavil O. Štika, ale brankář vystihl správnou stranu a pencli chytil! Trest přišel záhy - soupeř si vytvořil první šanci zápasu v 60. minutě a odražený míč napálil jankovský hráč přesně k tyči - 0:1! Naštěstí jsme brzy odpověděli a O. Štika v 70. minutě napravil penaltové zaváhání - hlavou z úhlu přehodil brankáře - 1:1! Pak si druhou šanci vytvořil soupeř, na poslední chvíli vše hasil M. Kocourek skoro na brankové čáře... Poté se opět připomněl D. Toula, ale střílel vedle. Z přímého kopu následně mířil Honza Spurný do břevna, spojnici jankovské svatyně vzápětí orazítkoval krásnou střelou i P. Jiráček... Spravedlnost ale nezůstala slepá a pár minut před koncem dostal před vápnem prostor J. Spurný a pěknou technickou střelou utkání rozhodl!

Třikrát břevno, tyč, neproměněná penalta, několik střel přímo do golmana - na dvě branky jsme potřebovali hodně šancí. Naštěstí jsme byli trpěliví a zvládli jsme to. Ale byly to nervy až do samého závěru  ...

Rozhodčí: Bačinský

Branky Velíše:  70. O. Štika, 88. Jan Spurný

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek, P. Jiráček, J. Urban, J. Buchal - M. Hons, O. Štika, Jan Spurný, R. Jiráček - D. Toula, P. Mach

Střídání: 65. L. Buchal za R. Jiráčka, 70. Jiří Spurný za J. Buchala, 80. M. Spurný za D. Toulu