Áčko porazilo doma Libež, žáci prohráli se Štěpánovem

26. 5. 2014

25.5.2014

19. kolo IV.tř sk. C

Velíš - Libež A  5:0 (3:0)

Z utkání s týmem ze spodu tabulky jsme nebrali nic jiného než výhru a to nám trochu svazovalo nohy. Od začátku jsme se nemohli chytnout, vázla kombinace a kazili jsme i jednoduché přihrávky. Ale i to na soupeře stačilo, stačili jsme se dostat do 2 brankových příležitostí, ale D. Toula, ani V. Ivanov nebyli úspěšní. Až v 15. minutě konečně gólově zahřmělo, střelu O. Štiky ještě brankář dokázal vyrazit, ale dorážející D. Toula zblízka neměl problém - 1:0. Gól nás přeci jen trochu uklidnil a hra se mírně zlepšila. A za pár minut se opět hýbalo skóre - po pěkné akci D. Touly se míč dostal až k J. Spurnému a ten střelou k tyči zvýšil na 2:0. Třetí pojistku měl pak na noze M. Hons, branku mohl vstřelit i D. Toula, ale oba pálili mimo. Třetí branku tak ve 30. minutě přidal L. Buchal - jeho hodně zajímavý lob zapadl do branky a bylo prakticky po zápase. Do přestávky jsme mohli vstřelit ještě několik branek, cinkla tyč a poté i břevno. Obrovskou šanci spálil ještě V. Ivanov, místo obstřelu golmana zvolil lob, který šel vedle branky. Druhý poločas byl už prakticky o ničem. Naše mužstvo zápas dohrávalo a hrálo profesorsky, nehrálo se v žádném tempu (bylo poměrně dost horko) a hosté ke kvalitě utkání také moc nepřispívali... Opět jsme si vytvořili ještě několik šancí, znovu nám cinklo břevno ale branka stále ne a ne padnout. Až v 70. minutě přišel do útoku P. Jiráček, hru oživil a za několik okamžiků už slavil gól - jeho střela měla výborné parametry a bylo to 4:0. Poslední branku utkání si v závěru nešťastně vstřelil libežský obránce, na jeho přesnou hlavičku neměl jeho parťák v brance nárok - 5:0.

Povinné tři body, ale hra byla bídná. Opět jsme neproměnili spoustu šancí. Vítězství se ale počítá a tři body jsou tři body, navíc potěší i nula vzadu ...

Rozhodčí: Mrázek

Branky Velíše:  15. D. Toula, 20. Jan Spurný, 30. L. Buchal, 75. P. Jiráček, 85. vlastní

Sestava: M. Štika(C) - L. Prokop, J. Buchal, P. Mach, J. Urban - M. Hons, Jan Spurný, O. Štika, L. Buchal - V. Ivanov, D. Toula

Střídání:  45. Jiří Spurný za J. Urbana, 65. M. Spurný za V. Ivanova, 70. P. Jiráček za D. Toulu