Áčko porazilo Chotýšany B, žáci prohráli v T. Štěpánově

22. 4. 2014

20.4.2014

14. kolo IV.tř sk. C

Velíš - Chotýšany B  7:3 (2:3)

Naše mužstvo mělo velkou motivaci napravit zaváhání z minulého kola v Nesperce. Jenže jsme podcenili začátek zápasu a hosté z první vážnější příležitosti udeřili - 10. minuta a prohrávali jsme 0:1! Po pár minutách byl ale v chotýšanském vápně sražen L. Buchal a kopali jsme penaltu! K té se postavil kapitán M. Štika a bylo vyrovnáno! A za pár minut mohlo být ještě veseleji, jenže P. Mach nevyužil pobídky D. Touly a z malého vápna přestřelil. Stejně se vedlo i J. Buchalovi, který se opřel za vápnem do míče, ale těsně minul... Trest přišel vzápětí - nepovedený centr hostů si do vlastní branky nešťastně srazil hlavičkující M. Kocourek a hosté šli opět do vedení! Vyrovnávací branku měl na noze opět P. Mach, ale po hlavičce O. Štiky nedokázal zblízka usměrnit míč do branky. To se mu podařilo až ve 30. minutě, kdy dokázal dorazit brankářem vyraženou střelu L. Buchala - 2:2. Jenže hosté se pak dostali potřetí za poločas na naší polovinu, nedokázali jsme pokrýt centr a opět jsme inkasovali!!! Za pár okamžiků mohlo být vyrovnáno, ale další penaltu (faul na P. Macha) už M. Štika nedokázal proměnit a přestřelil... O přestávce došlo k přeorganizování sestavy (O. Štika se posunul pod hrot a zálohu jsme stáhli pouze na 3 hráče) a to brzy přineslo ovoce. V 55. minutě se právě O. Štika trefil hlavou po rohu a bylo vyrovnáno. To samé, akorát po rohu z druhé strany, se zopakovalo za pět minut a náš tým šel poprvé v utkání do vedení! Vedoucí branka nás uklidnila a šance se začaly rodit jedna za druhou - střela L. Buchala z úhlu, pěkná pumelice J. Buchala z patnácti metrů, nevyužité "nájezdy" D. Touly a M. Honse. Ujala se až střela P. Macha zpoza vápna v 70. minutě - 5:3! Další branku mohl přidat D. Toula, ale z malého vápna doslova sestřelil chotýšanského brankáře. Hosté v těchto fázích nevěděli kam skočit a bylo jen otázkou času, kdy budou inkasovat znovu. Svoji energii věnovali především bránění, na útočení jim vlastně nezbýval čas a za celou druhou půli naší branku vůbec neohrozili... Další naší šanci spálil M. Hons, který přestřelil z malého vápna. Šestou pojistku vzápětí přidal po obrovském závaru před hostující brankou P. Jiráček a po pár minutách dorazil Chotýšany nepovedeným centrem (který krásně zapadl do šibenice) Honza Spurný - 7:3!

První poločas jsme nezvládli - neproměněné šance a hrubé chyby znamenaly jednogólové manko, které jsme museli stáhnout a následně otočit ve druhém dějství. To se podařilo a pěti brankami jsme snad tu bídu odčinili... Varovný prst z prvních 45. minut bychom ale měli mít stále před očima ! ...

Rozhodčí: Mareš

Branky Velíše:  15. M. Štika( z pen.), 30. P. Mach, 55. a 60. O. Štika, 70. P. Mach, 80. P. Jiráček, 85. Jan Spurný

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek(ŽK), R. Jiráček, J. Urban, J. Buchal - M. Hons, O. Štika, Jan Spurný, L. Buchal - D. Toula, P. Mach

Střídání:  65. P. Jiráček za L. Buchala, 75. M. Spurný za D. Toulu