Áčko opět prohrálo venku, přípravka doma zvítězila

10. 11. 2017

4.11.2017

10. kolo IV. tř. sk. B

Mezno B - Velíš  4:2 (3:0)

Ani na pátý pokus, nedokázalo naše mužstvo zvítězit venku a zpečetilo tristní podzimní bilanci z venkovních zápasů - 5 utkání = 1 bod... Zápas měl z naší strany bohužel už klasické atributy: snažíme se hrát, nedokážeme se prosadit, neproměníme šance a soupeř nás trestá z brejků. Tentokrát domácím pomohli dvě standardky. V 10. minutě otřel domácí záložník střelu z přímáku o naší zeď a M. Štika neměl na tečovaný míč nárok - 1:0. Druhou branku jsme obdrželi ve 20. minutě po rohu, nepokrytý hráč byl sám překvapen, ale ne natolik, aby nevstřelil gól - 2:0. Mezitím jsme měli více ze hry, ale to vlastně nic neznamenalo, protože v koncovce jsme byli sterilní, zatímco domácí se několikrát dostali do nebezpečných brejků, které mohli znamenat větší nášup v naší síti... Bohužel další brejk jim vyšel ve 40. minutě, kdy jsme marně reklamovali ofsajd - 3:0. V úplném závěru poločasu došlo k velmi nešťastné události - souboj ve vápně domácích odnesl ošklivým zraněním mezenský obránce a bohužel se musela volat záchranka... Druhý poločas jsme odstartovali přímo hrůzostrašně, ve 47. minutě jsme nezachytili a následně neubránili domácí útok a bylo to již 4:0! Zbytek poločasu už jsme hráli úplně jinak, přímočařeji a jednodušeji. Svůj díl na tom asi měli i domácí, kteří s vědomím jasného vedení trochu polevili... V 55. minutě snížil pohotovou dorážkou O. Štika a pak jsme si vytvořili tři šance v řadě - jednou mohl skórovat D. Toula, pak měl dvě dobré příležitosti J. Kakos (střela nad, tyčka). V 75. minutě se znovu prosadil O. Štika a domácí lehce znervózněli. Do konce zápasu jsem si vytvořili ještě dvě dobré příležitosti, bohužel už jsme zápas nedokázali víc zdramatizovat.

Za celou Velíš - Přejeme obránci z Mezna brzké uzdravení a rychlý návrat na trávník!

Rozhodčí: domácí laik

Branky Velíše: 55. a 75. O. Štika

Sestava: M. Štika -  M. Kocourek, R. Jiráček, P. Mach, J. Buchal - J. Kolář, O. Štika, D. Koten, M. Šanda -  D. Toula, M. Mach

Střídali:   M. Spurný, J. Kakos, L. Buchal