Áčko konečně vyhrálo, přípravka vysoko prohrála

25. 9. 2017

24.9.2017

5. kolo IV. tř. sk. B

Velíš - Postupice B  4:2 (1:0)

První domácí vítězství se rodilo pomalu. První šanci zahodil V. Ivanov v 15. minutě - zblízka pálil pouze do brankáře. Hosté odpověděli vzápětí a M. Štika musel v brance čarovat. V 25. minutě už jsme se dočkali po rychlé akci se prosadil z malého vápna V. Ivanov - 1:0. Druhý poločas jsme byli aktivní a dostatečně agresivní, což dělalo soupeři problémy. Vytvářeli jsme si dost příležitostí, ale žádnou jsme nedokázali využít (2x V. Ivanov, D. Koten...). Hosté hrozili jen ze standardních situací, s těmi si ale M. Štika a obrana dokázali poradit. V 75. minutě jsme přidali druhou branku, přesnou střelou zvýšil M. Matějka. Za pět minut ho napodobil O. Štika a bylo to již 3:0! Vše nasvědčovalo klidnému dohrání zápasu, jenže to bychom si to nesměli pokazit  vlastními chybami, jak je naším zvykem... V 82. minutě nesmyslně vymýšlel v obraně P. Mach a místo malé domů poslal do samostatného nájezdu útočníka - 3:1. Vzápětí dokázal naše vedení ještě navýšit V. Ivanov, který si pohrál s obranou Postupic - 4:1. Poslední slovo měli ale přeci jen hosté, v úplném závěru zápasu vypadl po rohu hostí míč z rukou M. Štikovi a postupický útočník měl jednoduchou úlohu - 4:2.

Rozhodčí: Kromka

Branky Velíše:  25. a 85. V. Ivanov, 75. M. Matějka, 80. O. Štika

Sestava: M. Štika - J. Buchal, M. Kocourek, R. Jiráček, J. Kolář (ŽK), P. Mach (ŽK) - D. Koten, M. Matějka, O. Štika (C), D. Toula  -  V. Ivanov

Střídali:   P. Jiráček, J. Kakos