Áčko doma zvítězilo, žáci vysoko prohráli

5. 5. 2014

4.5.2014

16. kolo IV.tř sk. C

Velíš - Popovice B  2:1 (1:1)

Utkání hodně připomínalo zápas z podzimu (2:2), kdy se v Popovicích nehrál nic moc pohledný zápas, který byl plný soubojů a střetů. Náš tým byl z kraje zápasu aktivnější, v 10. minutě mohl vstřelit branku D. Toula, ale tutovku neproměnil! Pak se osmělili také hosté a po rychlé akci nastřelili tyč! Poté se dostal opět do šance D. Toula, ale hlavou trefil pouze tyč a z následné dorážky nastřelil pouze brankáře... A Popovice trestali - ve 25. minutě využili přímého kopu po sporném faulu a šli do vedení! (Ještě před inkasovanou brankou se srazil náš brankář s R. Jiráčkem a zranil se, v brance ale ještě chvíli vydržel...) Na popovický úder jsme naštěstí brzy zareagovali - po závaru ve vápně hostí se nakonec prosadil O. Štika - netradičně kolenem poslal míč do sítě a bylo vyrovnáno. Pak došlo na střídání v naší brance, M. Štiku nahradil "občasný" golman M. Peška. Naše hráče popovičtí nešetřili, s lehkými zraněními nastoupili do druhého poločasu i P. Jiráček a O. Štika. První jmenovaný po pár minutách vystřídal... Zápas ve druhé části byl plný soubojů a první fotbalovější akce skončila brankou - v 65. minutě si naběhl na prudkou přihrávku/střelu od L. Buchala D. Toula a zblízka už se konečně!!!! trefil - 2:1. Za pár minut mohl přidat gólovou pojistku, ale pobídku od Honzy Spurného nevyužil a místo střely ve 100% šanci ještě zbytečně přihrával... Hosté hrozili celý zápas nejvíce ze standardních situací, jejich rohy a přímáky vždy znamenaly nebezpečí. Naštěstí M. Peška v brance do konce zápasu udržel čisté konto. V závěru se ještě začervenalo - na naší straně nejdřív po 2 žlutých odkráčel předčasně do sprch D. Toula, za deset minut ho za stejný prohřešek následoval i hostující útočník .

Těžký zápas, hosté nám nic nedarovali. Vítězství asi zasloužené (měli jsme víc šancí a tutovek), hosté byli ale hodně nepříjemní. V zápase se zranil M. Štika (žebra), doufejme, že nejde o nic vážnějšího a náš golman se do branky vrátí už v příštím zápase ...

Rozhodčí: Mrázek

Branky Velíše:  30. O. Štika, 65. D. Toula

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek, P. Jiráček, J. Urban, J. Buchal - M. Hons, O. Štika, Jan Spurný, R. Jiráček(ŽK) - D. Toula (ŽK/75.ČK), L. Buchal

Střídání:  35. M. Peška za M. Štiku (zranění), 50. Jiří Spurný za P. Jiráčka (zranění), 70. M. Spurný za O. Štiku (zranění)