Áčko doma remizovalo, přípravka veze vítězství

25. 10. 2016

23.10.2016

9. kolo III. tř. sk. B

Velíš - Blaník Načeradec  2:2 (1:1)

Do naší branky se z různých důvodů nemohl postavit ani jeden z našich třech brankářů a tak nakonec na tento post zaskočil M. Peška... Začátek utkání byl z našeho pohledu hodně rozpačitý, byli jsme strašně nervózní a prvních deset minut jsme se trochu kopali za uši. Hosté se dostali k jednomu přímáku a do jedné pološance, ale nic z toho nezužitkovali. V 17. minutě jsme se dočkali branky - po jednoduché a rychlé akci zužitkoval centr L. Buchala D. Toula a hlavou zblízka skóroval - 1:0. Hosté pak předvedli dvě akce, které byly nebezpečné, ale naštěstí pro nás byli nepřesní. Ve 30. minutě se v našem vápně strhla mela, míč poskakoval ve změti nohou až se nakonec po razantní patičce načeradského hráče ocitl za zády M. Pešky - 1:1. Pak se mohli prosadit M. Hons a následně D. Toula, jejich střely z úhlu ale brankář zneškodnil. Obrovskou šanci na poločasové vedení zahodil ve 40. minutě D. Toula, postupoval sám na brankáře, ale v poslední chvíli si míč bohužel ukopl... Druhý poločas jsme začali velmi dobře. Nejprve to z dálky zkusil L. Buchal a pěkně protáhl golmana. V 50. minutě si za obranu naběhl opět L. Buchal a přízemní střelou už brankáře překonal - 2:1! Hosté se pak dostali ke dvěma přímákům, žádný se ale do prostoru našeho brankáře nedostal. V 70. minutě jsme mohli jít do dvoubrankového vedení - M. Hons se proháčkoval do vápna hostí a zkoušel to technicky obstřelem, bohužel jeho pokus zastavila tyč. V 75. minutě hostům vyšlo střídání a nový muž na hřišti dokázal z rohu vápna prostřelit našeho brankáře - 2:2. Do konce zápasu se už žádná větší šance neurodila a utkání tak skončilo dělbou bodů.

Rozhodčí: Berenda

Branky Velíše:  17. D. Toula, 50. L. Buchal

Sestava: M. Peška - J. Buchal, M. Štika(ŽK), M. Spurný(ŽK), J. Urban - M. Hons, O. Štika(C)V. Ivanov, P. Mach(ŽK) - D. Toula, L. Buchal

Střídali:  75. P. Jiráček za M. Štiku, 85. M. Šimon za M. Spurného