A mužstvo vyhrálo v Ostředku a zajistilo si vítězství v soutěži

2. 6. 2014

1.6.2014

20. kolo IV.tř sk. C

Ostředek B - Velíš  1:8 (0:2)

Do Ostředka jsme přijeli s vědomím, že výhra už nám na 100% zajistí vítězství v soutěži. Domácí se celý ročník trápí a v tabulce jim patří poslední místo. Nechtěli jsme nic podcenit a od začátku jsme šli trpělivě za svým cílem. Do první velké šance se dostal V. Ivanov, ale pohořel na golmanovi, za pár okamžiků už skoro zvedal ruce nad hlavu ale míč orazítkoval pouze tyč! V 15. minutě už jsme se ale mohli radovat - dlouhý aut do vápna od L. Buchala přizvedl hlavou O. Štika a přehodil domácího brankáře - 0:1! I nadále jsme zaměstnávali domácí obránce, do šancí se dostali D. Toula, pak V. Ivanov dobrou příležitost měl i M. Hons. Úspěchem ale skončila až akce, kdy Honza Spurný dostal přihrávku do ulice a křižnou střelou zvýšil na 0:2! Do poločasu jsme mohli přidat ještě minimálně jednu branku, v největší příležitosti se objevil O. Štika, ale střela placírkou se mu svezla a šla vedle. Podařil se nám vstup do druhého poločasu, v 55. minutě se ocitl sám před golmanem D. Toula a nezaváhal - 0:3. Čtrtou pojistku přidal za několik minut po střele k tyči O. Štika a nebylo co řešit - 0:4. Náš tým pak přeci jen trochu zvolnil a domácí se dostali k několika brejkům, bohužel jeden jsme nedokázali přerušit a Ostředek snížil na 1:4. Jenže jsme dokázali brzy odpovědět, na pěknou přihrávku P. Jiráčka si naběhl M. Spurný, postupoval sám na brankáře a předložil míč doleva na D. Toulu, který balón uklidil do prázdné branky - 1:5! Podobnou situaci vyřešil stejně M. Spurný v 75. minutě, akorát předložil V. Ivanovovi a ten už se mohl konečně radovat ze vstřelené branky - 1:6. V 80. minutě navíc utekl po pravé straně M. Hons, posunul si míč do středu a vypálil pěkně pod klacek ostředské branky, golman neměl nárok - 1:7. Pomyslnou třešničku na dort si ale nechal na úplný závěr až Honza Spurný - v hloubi našeho pole sebral míč, pádil s ním na branku a přitom dokázal obalamutit 4 hráče až se najednou zjevil před golmanem a přízemní střelou zvýšil na 1:8!!! Za sedmdesátimetrové sólo přišla pro Hojíka gratulace dokonce i od rozhodčího :)

Přijeli jsme si pro výhru a tu jsme v klidu uhráli. Hlavně díky skvělému druhému poločasu (Ostředek neměl síly a totálně odpadl), kdy jsme si s domácími dělali co jsme chtěli. Zápas se pak proměnil v jakousi exhibici, kdy jsme předvedli několik moc pěkných akcí. Příští zápas s Postupicemi B ale asi bude o něčem jiném  ...

Rozhodčí: Urban

Branky Velíše:  2x Jan Spurný, 2x D. Toula, 2x O. Štika, V. Ivanov, M. Hons

Sestava: M. Štika(C) - L. Prokop, J. Buchal, P. Mach, Jiří Spurný - M. Hons, Jan Spurný, O. Štika, L. Buchal - V. Ivanov, D. Toula

Střídání:  55. J. Urban za L. Buchala, 65. M. Spurný za V. Ivanova, 70. P. Jiráček za O. Štiku, 85. A. Urban za D. Toulu