Jdi na obsah Jdi na menu
 


A mužstvo vyhrálo v Načeradci, béčko vysoko prohrálo v Pravoníně

30. 8. 2010

29.8.2010

2.kolo III.tř sk. B

Blaník Načeradec - Velíš A  1:2 (1:1)

Láďa Prokop dvěma penaltami vystřelil vítězství...

Do Načeradce jsme díky několika absencím a souběžně hranému utkání béčka jeli pouze v 11 hráčích, na posledních 5 minut na trávník musel naskočit i trenér J. Buchal. Domácí jsou nováčkem III. třídy a jejich mladé mužstvo má potenciál. O tom se v úvodu přesvědčovali i naši hráči, Blaník byl rozhodně aktivnější. Do nějaké větší šance se ale nedostal, jako první zahrozil náš tým - zpětnou přihrávku do vápna promáchl M. Řezníček, následně pálil O. Štika placírkou vedle. V 18. minutě si v roli posledního hráče špatně načasoval výskok P. Jiráček, míč minul a domácí útočník postupoval zcela sám na M. Štiku. Sólo v pohodě proměnil a domácí vedli 1:0! Domácí ještě více přišlápli plyn, ale po chvíli naše mužstvu hru vyrovnalo. Před brankami se toho moc nedělo, ke slovu se na obou stranách dostávali především střelci ze střední vzdálenosti. Jejich pokusy ale brankářům vrásky nedělaly. Další zajímavá událost zápasu se stala v samotném závěru poločasu - do vápna propadl míč až k volnému M. Řezníčkovi, ten se už chystal k zakončením, ale byl sestřelen klasickou kosou. Nebylo co řešit - penalta! Domácí obránce byl navíc vyloučen a Blaník tak byl potrestán hned dvakrát. Láďa Prokop penaltu v pohodě proměnil a šlo se do kabin - 1:1! Druhý poločas naše mužstvo začalo hodně pasivně, domácí se správně a sympaticky rozhodli bojovat i v 10 lidech a náš tým se několikrát dostal do úzkých. Naštěstí se načeradští několikrát hodně zbytečně připravili o lepší možnosti díky nepřesnostem a i jisté živelnosti. Toho jsme mohli využít v 57. minutě - J. Šebesta postupoval sám na brankáře, ale pálil vedle! Domácí byli i nadále aktivnější, ale k přímému ohrožení naší branky se prakticky nedostali. V 64. minutě hlavičkoval v dobré pozici O. Štika vedle. Pak několikrát opět zahrozili domácí, ale jejich nadějné akce vždy skončili nepřesnostmi, nebo dobře zakročili naši obránci. V 83. minutě jsme mohli být klidnější, to by ale J. Šebesta musel proměnit svůj druhý nájezd na golmana - i tentokrát netrefil míč úplně ideálně a golman ho vychytal. Definitivní rozuzlení zápasu přišlo v 92. minutě - poslední centr do vápna domácích a zkrat načeradského obránce. Ten měl při výskoku ruce nahoře a pravou končetinou míč zasáhl. Rozhodčí neváhal a pískal druhou penaltu!!! Kapitán L. Prokop vzal osud utkání do svých nohou a penaltu (i s pomocí tyče !) proměnil - 1:2!        

L. Prokop - jako správný kapitán a osobnost se postavil k oběma penaltám.

- Domácí byli i v 10 lidech aktivnější a "hladovější" než naše mužstvo.

Rozhodčí: Murgač

Branky Velíše:   45. a 92. (obě z pen.) L Prokop

Sestava: M. Štika - P. Jiráček, L. Prokop, T. Baťka, T. Janáček -  L. Buchal, Jan Spurný, J. Kováč, M. Řezníček - O. Štika, J. Šebesta

Střídání:  85. J. Buchal za T. Janáčka

 

 

29.8.2010

2.kolo IV.tř sk. C

Pravonín B - Velíš B  8:1 (2:0) 

Po poločase jsme odešli...

Podobně jako áčko, i B mužstvo odjíždělo do Pravonína pouze v 11 lidech. Vzhledem ke kvalitám domácího mužstva nebylo očekávání našeho celku příliš vysoké. Utkání začalo s 20 minutovým zpožděním - čekalo se na rozhodčího Smitku... Domácí začali velice aktivně, a po chvíli vedli 1:0. Pak jsme se dostali do několika příležitostí i my. Dvě šance byly velké tutovky, ale v obou selhal Tonda Urban. Ve 30. minutě přidali domácí druhou branku a stav 2:0 vydržel až do přestávky. Druhý poločas vstřelili pravonínští branku už 50. minutě a o osudu utkání bylo rozhodnuto. I přes vstřelenou branku M. Spurného v 55. minutě naše mužstvo nedokázalo najít recept na fotbalovější domácí a po čtvrté inkasované brance úplně odešlo. Pro domácí tak nebyl problém přidat ještě čtyři branky a z Pravonína jsme odjeli s debaklem. 

Z naší strany relativně dobrý první poločas. 

- Náš výkon ve druhém poločase a výkon pana rozhodčího.

Rozhodčí: Smitka

Branky Velíše:  55. M. Spurný

Sestava: M. Ježek - R. Jiráček, V. Trifonov, J. Hons, Jos. Buchal - F. Vlasák, J. Kolář, M. Peška, P. Brabenec - A. Urban, M. Spurný

Střídání: 50. T. Gruber za A. Urbana

 

1.kolo OP ml. žáků (7+1) odd. B

Bílkovice - Velíš  15:0 (5:0) 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář