A mužstvo vyhrálo v Libži, žáci prohráli vysoko doma

27. 10. 2013

26.10.2013

10. kolo IV.tř sk. C

Libež A - Velíš  1:2 (0:0)

Do Libže jsme jeli povzbuzeni poslední vysokou výhrou doma s Radošovicemi. Jenže v Libži se nám nevydařil začátek tak jako ve výše zmiňovaném zápase. V prvních deseti minutách jsme si vytvořili dvě tutovky - první D. Toula, který postupoval sám na brankáře ale pálil vedle, pak pěknou střelu J. Spurného bravurním tygřím skokem vytěsnil domácí brankář. Ve dvacáte minutě spálil další tutovku P. Mach, když zblízka vysoko přestřelil a na naše kopačky se vkradla nervozita. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, zpracování vázlo... Je nutno přiznat, že k tomu dopomáhal i těžký terén, na některých místech (roh u kurtu) skoro neregulérní. Na to se ale nelze vymlouvat, obě mužstva měla stejné podmínky... Poslední šanci poločasu měl na kopačce M. Hons, jeho střelu ale brankář vyrazil. Domácí kromě asi dvou standardek na branku nevystřelili. Druhý poločas jsme začali tak, jak jsme potřebovali - v 55. minutě se ve vápně nejlépe zorientoval O. Štika a podél golmana poslal míč k tyči - 0:1! Gól nám pomohl a hra se zlepšila ale další branka přišla až v 70. minutě. Přímý kop O. Štiky se otřel o zeď a golman neměl šanci - 0:2! Zápas jsme dostali pod kontrolu a chtěli jsme domácí dorazit, z několika šancí jsme ale nic nevytěžili. V 85. minutě přišla první domácí "střela" libežských, spíše nákop z 30. metrů. M. Štika si šel bezpečně pro míč do koše, ale balón mu propadl a dorážející domácí útočník tak z ničeho vstřelil branku 1:2! Domácí se nadechli, ale nic už si nevytvořili, naopak v poslední minutě mohl zvýšit naše vedení P. Jiráček, střela placírkou mu ale nesedla a brankář si s ní poradil.

Hodně utrápený výkon našeho mužstva. Žádný soupeř se sám neporazí a to jsme viděli v Libži. První půli jsme čekali na vedení, to ale po spálených šancích stále nepřicházelo. Druhý poločas zlepšení a konečně branky, závěr s darovaným gólem domácím trochu v křeči. Žádná hitparáda, ale povinnost splněna  ...

Rozhodčí: Hocek

Branky Velíše:  55. a 70. O. Štika

Sestava: M. Štika(C) - L. Prokop, R. Jiráček(ŽK), J. Urban, J. Buchal - M. Hons, O. Štika, Jan Spurný, L. Buchal - D. Toula, P. Mach

Střídání: 70. Jiří Spurný za L. Buchala, 80. P. Jiráček za D. Toulu