A mužstvo vyhrálo v derby, béčko remizovalo s Chotýšany B

7.11.2010

12.kolo III.tř sk. B

Velíš A - Louňovice  4:2 (1:1)

Obrat přišel po půli ...

První poločas derby s Louňovicemi se našemu týmu nepovedl. Herně se nedařilo, navíc už v 15. minutě se zranil M. Řezníček a na jeho místo nastoupil M. Spurný. Hosté se do šancí také moc nedostávali, nehrál se příliš pohledný fotbal. Ve 24. minutě chyboval J. Zmrhal, jeho zpětnou přihrávku vystihli hosté a postupovali sami na M. Štiku. Ten dokázal dvakrát zakročit, ještě zacinkalo břevno, na čtvrtý pokus už ale louňovští dokázali vstřelit branku - 0:1. Ve 35. minutě se na levé straně uvolnil J. Kováč, přesně odcentroval, na míč si naskočil M. Spurný a pěknou hlavičkou vyrovnal - 1:1! Už to vypadalo, že se náš tým chytí, ale ve 37.minutě přišla další velká chyba a zbytečná ztráta poslala hosty do přečíslení. Pohromu hasil ve vápně J. Buchal, bohužel jen za cenu faulu a následné penalty! Jenže v brance stál M. Štika - specialista na exekutory z Louňovic ( poslední tři vzájemná utkání vždy čelil penaltě a vždy chytil). I tentokrát si poradil a laxní střelu louňovského záložníka zneškodnil! Druhý poločas už bylo na našem týmu vidět zlepšení a brzy se začaly rojit i gólové šance. V 60. minutě hlavičkoval zblízka těsně vedle M. Peška. V 64. minutě hlavičkoval "pod klacek" O. Štika, na brankové čáře ale zastoupil brankáře louňovský záložník a s námahou vyhlavičkoval na roh. Pak ještě v 66. minutě pálil zblízka J. Kováč nad. V 70. minutě jsme se už konečně dočkali - na přesný centr M. Pešky si naběhl L. Buchal a vedli jsme 2:1! V 75. minutě předvedl parádu J. Kováč a přesnou střelou z úhlu zvýšil již na 3:1! V 76. minutě jsme mohli zvýšit vedení, trio našich hráčů J. Kováč - M. Spurný - J. Spurný ale svoje šance nevyužilo. Hosté v těchto chvílích nevěděli kde jsou a horko těžko se bránili, na naší polovinu se prakticky nedostávali. V 79. minutě hlavičkoval po rohu těsně vedle P. Jiráček. V 81. minutě jsme se dočkali počtvrté, pěknou akci zakončil střelou z malého vápna L. Buchal - 4:1! Hosté pak zahrozili z přímého kopu, pěkná střela šla těsně vedle. Louňovice se ale ještě dočkali snížení, v 83. minutě využili závaru v našem vápně a upravili na konečných 4:2.

M. Štika v brance - i díky jeho zkrokům se tým uklidnil a druhý poločas ovládl

Špatný výkon v prvním poločase

Rozhodčí:  Platil

Branky Velíše:   35. M. Spurný, 70. L. Buchal, 75. J. Kováč, 81. L. Buchal

Sestava: M. Štika - Jiří Buchal , P. Jiráček , J. Řezníček , T. Baťka -  J. Zmrhal, Jan Spurný, O. Štika, L. Buchal - J. Kováč, M. Řezníček

Střídání:  15. M. Spurný za M. Řezníčka (zranění), 40. M. Peška za J. Zmrhala

Velíšský hráč zápasu podle diváků:  M. Štika

6.11.2010

12.kolo IV.tř sk. C

Velíš B - Chotýšany B  1:1 (1:0)

Zasloužený bod ...

Utkání ve velkém a nepříjemném větru začalo opatrně, prvních deset minut se obě mužstva spíše oťukávala. Jako první zahrozili hosté, ve 12. minutě hlavičkoval chotýšanský útočník těsně vedle. Stejně se vedlo na druhé straně i M. Spurnému, který ve 13. minutě střílel nepřesně. V 17. minutě střílel V. Dimitrov, ale golman vyrazil na roh. Největší šanci prvního poločasu měl ve 36. minutě Honza Spurný, jeho hlavička z vyložené pozice ale mířila pouze nad branku... Druhý poločas zahájili hosté velkou šancí, M. Ježek byl ale na místě. V 60. minutě jsme nedokázali ubránit roh hostů a ti šli do vedení - 0:1. V 65. minutě byl ve vápně hostí faulován V. Dimitrov, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá! V 70. minutě nás podržel M. Ježek, zlikvidoval sólo hostujícího útočníka. V 80. minutě vystihl špatnou zpětnou přihrávku obránce M. Spurný a zblízka překonal brankáře - 1:1! V 85. minutě nás ještě jednou podržel M. Ježek, střelu chotýšanského záložníka vytáhl na břevno.