16.3.2013

přípravné utkání - hřiště v Radošovicích

Radošovice - Velíš   4:4 (2:1)

Nepříliš přesvědčivý výkon ...

V posledním přípravném zápase jsme zavítali do Radošovic. Od začátku jsme byli aktivnější, ale domácí se dostávali častěji do šancí. Několikrát nám nevyšel ofsajd systém a domácí se dostali do tří dobrých příležitostí, kdy byli prakticky sami tváří v tvář T. Gruberovi v brance. Bohužel potřetí již byli úspěšní a dostali se tak ve 20.minutě do vedení 1:0. My jsme dokázali brzy odpovědět. Po několika závarech před domácí brankou ještě gólově neuhodilo, ale po chvíli zahrával standardku zleva J. Kováč a dezorientovaný obránce přizvedl míč za svého brankáře - 1:1! I nadále jsme byli aktivnější, ale zbytečnými chybami jsme domácím umožňovali ohrožovat naší branku. A radošovičtí toho využili chvíli před poločasem, po dalším zaváhání v obranné fázi jsme prohrávali 2:1. Druhý poločas jsme začali nervózně, úvodních 10-15 minut jsme si nedokázali pořádně přihrát, byli jsme nepozorní a domácí toho dokázali využít. V 55. minutě zvýšili ze standardky po zbytečné malé domů již na 3:1! V 60. minutě ale předvedl pěknou akci navrátilec M. Řezníček, který následně posadil přesný centr na hlavu P. Jiráčka, a ten snížil na 3:2. Domácí ale za deset minut opět odskočili na rozdíl dvou branek a utkání už pro nás nevypadalo dobře. Ale dokázali jsme se ještě zvednout a posledních 15 minut jsme domácí zmáčkli a začali si vytvářet šance. První v gól proměnil v 80. P. Mach po přihrávce O. Štiky, za pět minut si tito dva spolupráci zopakovali se stejným výsledkem a bylo vyrovnáno - 4:4! Domácí nakonec ještě mohli být za remízu rádi, poslední minuty se před jejich brankou rozpoutal kolotoč, ze kterého už ale branka nevzešla.

Je pravda, že v Radošovicích se nám poslední dobou moc nevedlo, ale asi jsme čekali lepší výkon. Několik dobrých pasáží (prvních 15 a posledních 15 minut zápasu) se vykrátilo s pasážemi slabšími a náš výkon tak působil těsně před mistráky trochu rozpačitě ...

Rozhodčí: Rathan

Branky Velíše: vlastní, P. Jiráček, 2x P. Mach

Sestava: T. Gruber - M. Kocourek, L. Prokop, P. Mach, T. Janáček - J. Buchal, P. Jiráček, O. Štika(C), R. Jiráček - D. Toula, J. Kováč

Střídání (hokejově):  L. Smitka, M. Spurný, J. Kolář