1. 9. 2015

29.8.2015

2. kolo IV.tř sk. C

Miřetice B - Velíš  2:4 (0:1)

Ráz utkání udával od začátku náš tým, bohužel hned z kraje jsme také ukázali, kde nás bude tlačit bota - našim problémem bylo proměňování šancí. Brzy se dvakrát ocitl před brankářem P. Mach, pak také D. Toula - oba však v dobrých příležitostech selhali. Ve 20. minutě vzal odpovědnost na sebe J. Vrkoslav a umístěnou střelou k pravé tyči poslal náš tým do vedení. Pak se ke slovu dostali také domácí, ovšem M. Šimon v brance byl připraven a podržel nás. Do konce poločasu jsme si ještě připravili několik příležitostí, ale žádnou už nedokázali proměnit. Druhý poločas začali lépe domácí, v 50. minutě zahrávali roh, jejich hráč dostal příliš prostoru ve vápně a hlavou vyrovnal. Za deset minut už jsme ale dokázali odpovědět - J. Vrkoslav se proháčkoval zprava do vápna a zpětnou přihrávkou doslova trefil D. Toulu, který opět překlopil misky vah na naší stranu - 1:2!  Pak se do velké šance dostal znovu P. Mach, ale pálil jen do boční sítě. I D. Toula měl pak po obrovském závaru v domácím vápně velkou gólovku, napálil ale pouze brankáře. Zahazování šancí nás mohlo brzy pěkně mrzet, domácí totiž občas podnikli nebezpečný protiútok, naštěstí naše obrana a brankář dokázali problémy vyřešit. V 70. minutě si s domácí obranou pohrál opět J. Vrkoslav a zkušeně navýšil naše vedení již na 1:3! Domácí pak po standardní situaci trefili břevno naší branky! V 80. minutě jsme mohli asi definitivně rozhodnout, penaltový zákrok na P. Macha ale nedokázal O. Štika z desítky potrestat - miřetický brankář našeho exekutora vychytal! A domácí pak opět potrestali naše laxní proměňování šancí, v 85. minutě dokázali snížit na rozdíl jediné branky! Z jejich tlaku už ale naštěstí nic nevzešlo, naopak, byl to náš tým, který upravil skóre - jmenovitě M. Mach, který po sólu přes polovinu hřiště profesorsky uklidil míč k pravé tyči - 2:4.

V zápase jsme podali lepší výkon než v minulém kole, především hra po stranách dělala miřetickým problémy. Tristní ale bylo naše proměňování šancí - zápas mohl skončit klidně 4:8 ...

Rozhodčí: Šíma

Branky Velíše:  20. a 70. J. Vrkoslav, 55. D. Toula, 90. M. Mach

Sestava: M. Šimon - L. Prokop, R. Jiráček (ŽK), Jos. Buchal (ŽK), J. Spurný - L. Buchal, J. Vrkoslav, O. Štika, M. Hons - P. Mach, D. Toula

Střídání: 45. V. Ivanov za L. Buchala, 75. M. Mach za D. Toulu, 85. M. Spurný za P. Macha

29.8.2015

1. kolo OS mladších žáků

Miřetice - Velíš  0:3 kontumace

Zápas domácí tým vyhrál 8:3, ovšem do sestavy miřetičtí trenéři postavili staršího hráče a utkání tak nakonec bylo kontumováno v náš prospěch...

Branky Velíše:  M. Peška 3x