A mužstvo padlo v Nesperce, žáci doma vyhráli

14. 4. 2014

13.4.2014

13. kolo IV.tř sk. C

Nesperská Lhota - Velíš  5:2 (2:2)

Nezachytili jsme nástup domácích do zápasu, kteří na nás doslova vlétli... Po pár pološancích jsme měli možnost i my, ale D. Toula svojí střeleckou smůlu neprotrhl a střílel jen do brankaře. Domácí pak překvapili naše zadní řady a po naší minele se dostali snadno do vedení - 1:0. Pak jsme měli další možnost k vyrovnání, ale D. Toula udělal kličku navíc a pálil těsně vedle... A domácí nám ukázali, jak nakládat s šancemi, po rychlém brejku a našem nedůrazu zvýšili už na 2:0! V 30. minutě zatáhl míč P. Mach a jeho zpětnou přihrávku si do sítě srazil domácí obránce - 2:1! Za pět minut už bylo vyrovnáno, nedorozumnění mezi obráncem a brankářem využil P. Mach, patičkou vrátil L. Buchalovi a ten placírkou pod padajícím golmanem vyrovnal - 2:2! Do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit co nejdříve branku, jenže to se nedařilo. Domácí byli v útoku nebezpečnější, ale branku paradoxně vstřelili z ničeho - M. Štikovi vypadl z rukou lehký centr a domácí hráč pohodlně hlavou vstřelil vedoucí branku - 3:2. Domácí branka hodně nakopla a "z kopce" začali lítat, jejich brejky byly hodně nebezpečné. I my jsme se dostávali k příležitostem, ale D. Toula, L. Buchal nebo J. Spurný nemířili přesně. V 70. minutě hasil další nebezpečný brejk jen za cenu faulu R. Jiráček a domácí kopali penaltu - proměnili 4:2! Náš tým se nevzdával, vrhl síly do útoku, ale i přes množství příležitosí (O. Štika, M. Spurný, L. Buchal) jsme již branku nevstřelili. Naopak, domácí využívali naší otevřené obrany a jejich brejky vždy hodně smrděly - dvakrát nám pomohl svými zákroky M. Štika, pak už ale přeci jen kapituloval a Nesperka zvýšila na konečných 5:2.

O výsledku rozhodl druhý poločas. Hloupá a něšťastná branka na 3:2 domácí nakopla a jejich entuziasmus a srdíčko je dovedlo k překvapivě vysokému vítězství. Náš tým posílali dolů neproměněné příležitosti, k tomu se přidaly individuální chyby a průšvih byl na světě... Nezbývá než zvednout hlavy a napravit toto zaváhání v příštím zápase doma ...

Rozhodčí: Březnovský

Branky Velíše:  30. vlastní, 35. L. Buchal

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek, R. Jiráček(ŽK), J. Urban, J. Buchal - M. Hons, O. Štika, Jan Spurný, L. Buchal - D. Toula, P. Mach

Střídání:  70. Jiří Spurný za J. Urbana, 75. M. Spurný za D. Toulu