A mužstvo doma vysoko vyhrálo, žáci přivezli tři body

9.6.2013

25. kolo III.tř sk. B

Velíš - Ratměřice  6:2 (2:2)

Šancí na tři zápasy ...

Utkání začalo pěkně zostra, v 5. minutě jsme si vytvořili obrovskou šanci, kterou ale J. Kováč neproměnil. Prakticky hned vzápětí se hosté dostali po našich chybách až do vápna a vstřelili první branku - 0:1! Mohli jsme brzy odpovědět, to by ale musel D. Toula nejdříve proměnit samostatný nájezd na brankáře (přestřelil) a pár chvil poté mohl pohodlně dorážet zblízka, ale opět minul... V 15. minutě už se ale on i naše mužstvo mohl radovat - centr J. Kováče ztlumil ratměřský brankář přesně na Davida a od něj se míč odrazil do branky - 1:1. Ve 25. minutě se hosté potřetí dostali na dostřel naší branky a opět trestali - 1:2! Hned za dvě minuty jsme mohli vyrovnat, ale hlavička P. Jiráčka skončila na tyči a následná 100% gólová dorážka D. Touly šla opět vedle... Ve 35. minutě se ale D. Toula rehabilitoval, svůj další samostatný nájezd na brankáře zakončil nekompromisní ránou pod víko ratměřské branky - 2:2. Druhý poločas už byl pouze v naší režii, gólově ho načal v 50. minutě P. Jiráček, na jeho hlavičku do protipohybu byl golman krátký - 3:2. Za pět minut se pěkně uvolnil D. Toula a přízemní střelou k tyči zvýšil už na 4:2. Pak se do dvou gólovek dostal J. Kováč, ale bohužel potvrdil, že prostě nemá střeleckou formu. V 70. minutě se do míče opřel O. Štika a jeho střela z 20 metrů zapadla přesně k tyči - 5:2. Hosté se k ohrožení naší branky ve druhém poločase nedostali, jejich útočné akce jsme v poklidu likvidovali. V 75. minutě pálil z otočky J. Kováč, bohužel znovu nepřesně. Chuť si tak spravil až za několik minut, když si pohrál s obráncem a tvrdou střelou završil na konečných 6:2.

V prvním poločase jsme si vypracovali 5 tutovek, proměnili jsme pouze dvě, hosté jejich obě velké šance využili. Druhý poločas jsme konečně začali být více produktivní, ikdyž několik gólovek ještě zůstalo nevyužito. Přesvědčivá a zasloužená výhra ...

Rozhodčí: Tinák

Branky Velíše: 15., 35., 55. D. Toula, 50. P. Jiráček, 70. O. Štika, 80. J. Kováč

Sestava: M. Štika(C) - M. Kocourek, L. Prokop, J. Urban, J. Buchal - L. Smítka, J. Spurný, O. Štika, P. Jiráček - D. Toula, J. Kováč

Střídání: 70. M. Spurný za J. Spurného