Jdi na obsah Jdi na menu
 


80 let fotbalu ve Velíši

12. 7. 2012

 

 

 

 

V pátek 6. července se ve Velíši konala akce k výročí osmdesátileté existence našeho klubu.

(O vzniku velíšského klubu najdete více zde)

 

V rámci fotbalového odpoledne se utkaly tyto týmy:

 

 

Velíš stará garda - Postupice stará garda

 

Velíš žáci - Myslič žáci

 

Velíš A - Vlašim stará garda 

 

 

V půl druhé a za velkého vedra vyběhli na tým staří páni Velíše a Postupic. Nutno uznat, že oba týmy měly ve svých řadách povětšinou mladší ročníky (hráči kolem 40 let). Náš tým měl v řadách ale přeci jen více starších hráčů a tak trochu doplácel na nesehranost. Takže nebylo divu, že postupičtí šli brzo do vedení a i nadále si vytvářeli šance. Velíšské mužstvo ale po chvíli srovnalo krok a po pohledné akci vyrovnalo. Hosté však brzy odskočili a potom začali přidávat další a další branky. Za stavu 1:5 se ale konečně znovu také prosadil náš tým, ale konečnou prohru 2:6 již neodvrátil...

 

Po utkání starých gard vyběhli na hřiště naši a mysličtí žáci. Naše družstvo první poločas neustále tlačilo a před výměnou stran vedlo už o dvě branky. Druhý poločas se ale obraz hry otočil a utkání nakonec skončilo remízou 3:3.

 

Poslední fotbalové klání obstarala mužstva velíšského A týmu a staré gardy Vlašimi. No, v našem týmu chybělo spousty hráčů ze základní sestavy, takže kádr byl doplněn jak žáky, tak staršími plejery... Domácí soubor na vlašimské vlétl a brzy vedl už 3:0, pak ale jakoby zápas vypustil, nechal hrát hosty a zahazoval obrovské šance. Vlašim vstřelila do poločasu dvě branky a druhá půle patřila hlavně jejím hráčům. Naše mužstvo hrálo poněkud chaoticky a zatímco starší hráči Vlašimi zápas zkušeně kontrolovali a proměňovali šance, my jsme nevěděli kudy kam... Zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím staré gardy Vlašimi 3:7 a velíšským hráčům první pivo po zápase krapet zhořklo...

 

... ale to netrvalo dlouho. Ač se k večeru počasí trochu pokazilo a odehnalo něco lidí pryč do tepla (no, především sucha) domova, ti kteří vydrželi (a nebylo nás úplně málo...) si zbytek dne a večera užili společně s živou hudbou a opečenými dobrotami  ne na 80, ale rozhodně na sto 80 procent! 

  

FCSV olé! 

 

P.S.: Fotografie budou co nejdříve doplněny, čekám na jejich poslání...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář