Podblanický pohár - Velíš

Trochu rozpačité vystoupení A týmu

V neděli 6.srpna se ve Velíši konal tradiční,již 30.ročník, podblanického turnaje,kterého se zúčastnily týmy Velíše A,Kondrace B,Louňovic a Libouně.Hrálo se vyřazovacím způsobem,2x 30 minut,střídání probíhala hokejově.Ikdyž počasí moc nevyšlo,diváků přišlo celkem solidní množství a přišli si na své - ve čtyřech zápasechVelíš - Louňovice 2:4 padlo celkem 20 branek.
V prvním zápase na sebe narazily celky Kondrace a Libouně a po celkem vyrovnaném průběhu utkání nakonec zvítězila Libouň 3:2.Druhý zápas postavil proti sobě naše mužstvo a tým Louňovic.
Těsně před zápasem seznámilo vedení klubu hráče o změnách v realizačním týmu - Petr Mach skončil u klubu jako hlavní trenér,dál bude ale u klubu působit společně se Zdeňkem Štikou jako vedoucí mužstva.Nahradila ho dvojice Jiří Buchal a Josef Bureš,kteří budou v případě potřeby zasahovat do hry i jako hráči.
Velíš - Louňovice 2:4Samotný zápas s Louňovicemi ale náš tým nezvládl.Nerozehranost většiny hráčů,zkoušení jiných variant rozestavení hráčů a do jisté míry i podcenění značně omlazeného louňovského mužstva se podepsaly na výsledku - hosté byli od začátku zápasu aktivnější a 20.minutě šli do vedení.Naše mužstvo odpovědělo ve 29.minutě,trefil se Pavel Svoboda,naše potencionální posila z Vlašimi o jehož hostování u nás se jedná.Dobré příležitosti ještě neproměnil Miroslav Řezníček,který nejdříve trefil břevno,pak tváří tvář brankaři pálil jen slabě.Ve druhém poločase jsme dvěma hrubými chybami nabídli hostům pohodlné vedení už na 1:3.Pak náš tým přidal
a v 55.minutě se trefil po dlouhém autu M.Řezníček.Pak jsme si vytvořili tlak,který jsme ale bohužel nedokázali zužitkovat,naopak hosté z brejku náš tým dorazili - 2:4.Velíš - Kondrac B 3:0
K zápasu o třetí místo tak nastoupila Velíš proti Kondraci.Na našich hráčích byla patrná snaha rehabilitovat se za předvedený výkon v prvním zápase a hra už nebyla tak rozháraná.Aktivita nám přinesla vedení,ve 20.minutě se po samostatné akci trefil Tomáš Baťka - 1:0.Ve druhém poločase bylo nadále aktivnější naše mužstvo a ve 45. minutě se hlavou trefil opět T.Baťka - 2:0.V 50.minutě pak vítězství pojistil ještě Miloš Janáček,který si pohrál s kondrackou obranou a zvýšil na konečných 3:0.
Ve finále nedala Libouň louňovským mladíkům šanci ,za stálého deště je převálcovala 5:1 a zaslouženě si odvezla pohár za první místo.