10.6.2018

21. kolo IV. tř. sk. B

Olbramovice B - Velíš  1:3  (0:0)

Těsně před začátkem utkání to vypadalo, že se strhne bouřka, ta se ale Olbramovicím těsně vyhnula a bouře se tak mohla odehrát pouze na hřišti. Z naší strany se ale rozhodně nekonala. Prvních deset minut jsme se vůbec nemohli dostat do zápasu a kdyby byli domácí krapet šikovnější, mohli po našich dvou velkých hrubkách vést 2:0! Jenže první chybu odčinil na brankové čáře zasahující P. Mach a druhu tutovku překazil Olbramovicím výborným zákrokem M. Štika. Pak už jsme se přeci jen trochu zvedli a sami jsme se pomalu prokousávali do šancí. Branku na noze měl V. Ivanov ve 20. minutě, ale zbytečně zvolil razanci místo přesnosti a střela šla nad branku. Pak zase zahrozili domácí, M. Štika ale opět zakročil. Poté se ke slovu dostala levačka M. Matějky, zatím se ale pouze zastřelovala a golman v pohodě střelu kryl. Potom nebezpečně hlavičkoval P. Jiráček, k dorážce se už už dostával O. Štika, ale míč jsme prostě za záda domácího brankáře nedostali. A nepovedlo se to ani olbramovickým, kteří měli poslední šanci prvního poločasu, ale také neuspěli... Druhý poločas jsme začali velmi dobře, v 50. minutě se na vápně s míčem nepáral V. Ivanov a prostřelil golmana - 0:1! Domácí však brzy odpověděli, v 55. minutě potrestali naší chybu v rozehrávce a brejk dva na jednoho vyřešili úspěšně - 1:1! V 60. minutě měl dobrou příležitost ke vstřelení branky D. Toula, ale pálil pouze nad. Stejně se vedlo i V. Ivanovovi za pět minut po něm. V 70. minutě už jsme se ale opět dočkali, O. Štika si naběhl na centr M. Matějky a nekompromisní hlavou zblízka poslal náš tým do vedení 2:1! Domácí se pak snažili více útočit, ale jejich akce většinou končily před naším vápnem. To nabízelo našemu týmu více brejkových příležitostí, bohužel nikdo z trojice Toula, Ivanov, Kakos nedokázal lépe naše protiútoky zakončit. V 80. minutě rozehrával rohový kop M. Matějka a jeho prudký centr srazil olbramovický obránce hlavou za záda brankáře - 1:3 a bylo po zápase.

Rozhodčí: Kromka

Branky Velíše: 48. V. Ivanov, 70. O. Štika, 80. vlastní

Sestava: M. Štika -  J. Buchal, M. Kocourek, P. Mach, M. Spurný, J. Kolář - J. Blažej, O. Štika, M. Matějka, V. Ivanov  -  P. Jiráček

Střídali:   D. Toula, D. Koten, L. Buchal, J. Kakos